Для кулінарів пергаментний папір є незамінним на кухні у приготування страв в духовці.
Завдяки йому їжа не прилипає до дека і без проблем можна спекти булочки чи коржі для торта.
Щоб готувати безпечно і зручно, Gazeta.ua розповість про головні правила застосування пергаментного паперу. Адже він може спалахнути під час приготування.
Ніколи не використовуйте пергаментний папір, якщо включаєте режим гриля. Папір для випічки може спалахнути, якщо виявиться занадто близько до розпеченого нагрівального елементу.
Яку температуру витримує пергаментний папір
Загалом пергаментний папір розрахований на температуру не вище 220 градусів. Якщо вона буде вищою, то деякі види такого паперу можуть ставати крихкими і розкришитися або ж потемніти.
Якщо стелите папір на деко, стежте, щоб краї пергаменту не звисали, якщо запікаєте щось у газовій духовці. Є ризик, що ці краї паперу можуть загорітися.
Куди використати папір після випічки
Не викидайте його у смітник, якщо живете у будинку.
Більшість видів пергаментного паперу є біорозкладаними, тобто використаний папір можна використовувати для отримання компосту. Але якщо папір обгорів, то тоді вже краще його викинути.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для чого обрізати кулінарний пензлик: лайфхак, який перетворить процес випічки у суцільне задоволення
Чим замінити пергаментний папір
Якщо замінити папір на кальку, то варто знати, що вона не витримує високих температур. Через тривалий вплив температури більше 200° вона темнішає, тріскається, перегоряє і розсипається.
Натомість пергамент із силіконовим покриттям є одним із сучасних видів підкладок для випічки. Він має цілу низку переваг: Можливо використовувати до восьми разів. У нього висока жаростійкість, витримує температуру до 300°C. Запобігає прилипанню тіста до форм і деко. Захищає тісто від пересушування, зберігаючи природну вологу у випічці. Не вимагає мастила жиром.
Пергаментний папір для випічки має властивість закінчитись саме у той момент, коли він такий необхідний. Якщо до магазину бігти ніколи, можна використати альтернативні варіанти для застелення дека.
Gazeta.ua розповість про перевірені варіанти, щоб м’ясо чи випічка не пристали до дека.