fbpx

Японія озброюється через загрози з Китаю

Головна Сторінка » Японія озброюється через загрози з Китаю

Японія планує рекордні витрати на оборону в додатковому бюджеті, який оголосять сьогодні разом із пакетом стимулів для відновлення економіки країни після пандемії.

Таким чином Японія та західні союзники, включаючи США, Велику Британію та Австралію, реагують на посилення мілітаризації Китаю в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Про це пише Reuters.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Японії вперше за 15 місяців немає смертей від коронавірусу

Японія планує виділити щонайменше $6,74 млрд на оборону в додатковому бюджеті, який увійде в пакет економічного стимулювання. Ця сума включає витрати на ракети і патрульні літаки, а також на зміцнення обороноздатності поблизу південно-західних островів.

Японія вже давно зобов’язується утримувати свої військові бюджети в межах 1% від ВВП, щоб не відбулося відродження мілітаризму, який привів її до Другої світової війни. Але через зростання занепокоєння щодо дій китайської армії в спірному Східно-Китайському морі, правляча Ліберально-демократична партія включила в політичну програму ціль збільшити витратити на військову сферу до 2% ВВП або більше. Це було обіцянкою партії перед виборами, які відбулися 31 жовтня.

Міністерство оборони Японії вимагає грошей на японський винищувач-невидимку і ракети, які можуть долати понад 1000 км. Також країна нарощує можливості кібер-, космічної та електромагнітної війни.

7 листопада у Японії вперше за 15 місяців не зафіксували жодної смерті від коронавірусу. Міністерство охорони здоров’я країни повідомило, що востаннє жодної смерті за добу не було 2 серпня 2020 року.