Є ризик заблукати й не знайти шляху назад: що заборонено робити сьогодні

Головна Сторінка » Є ризик заблукати й не знайти шляху назад: що заборонено робити сьогодні

30 жовтня за новим церковним календарем ПЦУ віряни вшановують священномученика Зіновія, єпископа Егейського, і сестри його Зіновії.

Народилися вони в родині благочестивих християн з міста Егеї, в Киликії. Їхні батьки – Зинодот і Текля. Зиновій навчався лікарського мистецтва, а сестра його жила на самоті. Батьки виховали сина і дочку згідно з християнською вірою. Зіновій з сестрою осиротіли рано. Після смерті батька і матері вони прийняли рішення відмовитися від матеріальних благ. Все те, що вони успадкували від батьків, брат з сестрою роздали бідним людям, присвятивши своє життя служінню Богу.

В нагороду за їх міцну віру і благочестя Господь нагородив Зиновія даром зцілення людей молитвою. Навіть язичники зверталися до нього по допомогу. Іноді траплялося, що вони приймали християнську віру після того, як він рятував їх від недуг, за численні благі діяння і вірну службу Христу Зіновій був обраний і призначений єпископом.

За часів правління імператора Діоклетіана християн стали піддавати жорстоким масовим гонінням. Зіновій був викликаний на допит намісником Кілікії – Лісієм. Після того, як єпископ навідріз відмовився відректися від Христа і принести жертви язичницьким ідолам, Лісій наказав піддати його катуванням. Сестра, почувши про це, прийшла до правителя і сказала, що як благовірна християнка готова розділити з братом його долю. Після багатьох безуспішних страшних тортур і знущань Лісій віддав наказ обезголовити брата і сестру.

Що не можна робити

Не можна не дотримувати свого слова. Інакше ви будете серйозно покарані.

Не варто блукати самому у лісі, адже є підвищений ризик заблукати й не знайти шляху назад.

Не можна витоптувати траву в лісі, ламати чагарники та дерева, бити звірів, чіпати тварин з дитинчатами.

Не можна сваритися, лихословити, таїти образи і з’ясовувати стосунки як з близькими, так і з незнайомцями.

Не рекомендується викидати залишки їжі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що святкуємо у листопаді: календар державних свят на кожний день

Прикмети

Голосно щебечуть синиці – до ясної погоди.

Вранці співають синиці – вночі буде мороз.

Домашні птиці ховають голову під крило – до холоду.

У листопаді є кілька великих церковних свят, які відзначають українці.

За новим церковним календарем ПЦУ другий рік поспіль їхня дата вже інша. Зокрема. 8 листопада святкуємо Собор Архістратига Михаїла, а 21 листопада відзначаємо Введення в храм Пресвятої Богородиці, апостола Андрія Первозванного – 30 листопада. Також у листопаді починається Різдвяний піст і триватиме до Різдва Христового.