Єгипет використав французькі розвіддані для вбивства контрабандистів замість терористів

Головна Сторінка » Єгипет використав французькі розвіддані для вбивства контрабандистів замість терористів

Єгипет використав розвідувальні дані, надані французькими збройними силами, для вбивства мирних жителів, підозрюваних у контрабанді.

Такі дані звіту дослідницького центру Disclose, засновані на секретних документах, що просочилися до них. Про це пише Al Jazeera.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єгиптяни та сирійці напали на Ізраїль

Депутати французької опозиції закликали створити парламентський комітет для розслідування заяв, а французький міністр оборони Флоренс Парлі розпорядилася провести власне розслідування після публікації звіту в неділю.

Місію між Єгиптом і Францією розробили для надання розвідданих про загрози безпеці вздовж західного кордону Єгипту з Лівією. Місія полягала в пошуку в пустелі можливих терористичних загроз із Лівії з використанням легкого літака, призначеного для спостереження та розвідки. Але швидко французькі члени команди зрозуміли, що розвіддані, надані єгиптянам, використовуються для вбивства мирних жителів, підозрюваних у контрабанді. Французькі військові регулярно повідомляли про це своє керівництво.

Звіт ґрунтується на сотнях засекречених документів про операцію. Згідно з цими документами, з 2016-го до 2018 року французькі військові були причетні щонайменше до 19 повітряних атак на мирних жителів. Місія розпочалася в лютому 2016 року під час президентства Франсуа Олланда.

Хоча Франція хоче переорієнтувати експорт озброєнь на Європу, Єгипет залишається одним із її основних клієнтів. Його продаж там значно збільшився, коли єгипетський президент-військовий Абдул-Фаттах Саїд Ас-Сісі прийшов до влади в результаті військового перевороту 2014 року, відсторонивши від влади ісламістів “Братів мусульман”. З того часу Єгипет купив французькі винищувачі Rafale, фрегат, чотири корвети й два вертольотоносці Mistral.

У грудні 2020-го президент Франції Еммануель Макрон нагородив Ас-Сісі Великим хрестом Почесного легіону – найвищою нагородою, яку може запропонувати Франція іноземцю. Це спричинило обурення у французських активістів, які критикували дії Сісі в галузі прав людини в Єгипті.

Авіасполучення між Росією та єгипетськими курортами Хургада йШарм-ель-Шейх повністю відновили через шість років після того, як його зупинили через теракт, що спричинив падіння російського літака. З 9 листопада Росія повністю зняла обмеження на чартерні та регулярні рейси до єгипетських курортів із російських аеропортів.