Важливо, щоб гарантії безпеки, надані Україні окремими членами НАТО, не вступали у протиріччя із обов’язками цих країн у Альянсі.
Саме тому до міжнародної консультативної групи запросили колишнього генерального секретаря НАТО Андерса Фог Расмуссена, заявив керівник Офіса президента Андрій Єрмак в інтерв’ю LB.ua
“Можу сказати, що сьогодні ми чітко сформулювали, як ми це бачимо. Зараз відбуваються консультації, погодження питань. Ми розуміємо, що в нас не так багато часу й треба діяти швидко. Багато різних країн із різних континентів заявили про своє бажання бути майбутніми гарантами, але є й багато технічних питань. Ми точно не хочемо, щоб це був аналог Будапештського меморандуму або якийсь інший документ, який нічого не вартує”, – сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Зеленського оцінили ймовірність масштабної участі у війні білоруської армії
За словами Єрмака, договір про гарантії мають ратифікувати парламенти країн, які його підпишуть.
“У якомусь сенсі це буде достатньо експериментальний документ, тому все не просто. Але цей процес рухається. Я займаюся цим кожного дня. Результати можна буде побачити дуже скор”, – додав керівник Офіса президента.
Останній раунд очних переговорів між Україною та РФ відбувся у Стамбулі. На ньому українська делегація запропонувала проєкт угоди про міжнародні гарантії безпеки. Після цього переговорний процес “сильно ускладнився”.
Україна сподівається на гарантії безпеки від постійних членів Ради безпеки Організації об’єднаних націй, зокрема від Китаю. Готовність стати гарантами безпеки демонструють Велика Британія, США, Польща й Туреччина.