“ЄС чи НАТО: що важливіше для довгострокової перспективи” – Грегор Розумовський

Головна Сторінка » “ЄС чи НАТО: що важливіше для довгострокової перспективи” – Грегор Розумовський

У довгостроковій перспективі вступ до ЄС для України важливіший за вступ до НАТО. Про це в інтерв’ю журналу “Країна” розповів історик і політичний діяч Грегор Розумовський.

“З юридичної точки зору угоди ЄС більш зобов’язуючі. НАТО це ЄС мінус Австрія плюс Америка. Головна перевага НАТО він включає США, тому що країни ЄС повністю провалили оборонну політику. Це гротеск, коли танки німецької армії більш ніж на на 70 відсотків небоєготові. Це повне божевілля, я сам не думав, що таке можливо.
Тож, якщо Україна зможе спочатку приєднатися до НАТО це потрібно зробити. Але в довгостроковій перспективі ЄС важливіший. ЄС також більш потужний, зокрема тому, що як ми бачили, НАТО це такий “клуб гарної погоди”.
Отож, приєднуйтеся до НАТО, а потім до ЄС, чи навпаки аби це було проти Російської імперії”, – каже Грегор Розумовський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Офіс президента проти Залужного” – що відбувається між владою та військовим керівництвом

Він наголошує, що українцям слід налаштуватися на великі зміни і роботу:
“Варто пам’ятати про те, що Брюссель центр влади. І закони ЄС ухвалюються разом всіма країнами-членами і очевидно, коли Україна приєднається до ЄС, буде багато законів, які буде важко пристосувати, буде багато роботи. І вже питання, чи будуть українці щасливі отримати таку кількість нових законів, чи не виникне відчуття, що, мовляв, ми відбилися від Москви, щоб потрапити під Брюссель. З іншого боку, я не знаю жодної країни, яка б не отримала величезних переваг від членства в ЄС, окрім Угорщини, але там роблять все, щоб їх не отримати.”
Повний текст інтерв’ю читайте у жовтневому випуску журналу “Країна” або на сайті Gazeta.ua.