За припиненням вогню в Україні могла б спостерігати Місія ООН у складі солдатів із різних країн.
До неї могли б увійти не тільки солдати Євросоюзу, сказав глава Військового комітету ЄС генерал Роберт Брігер, передає Die Welt.
“Можлива місія під мандатом ООН, яка включатиме не тільки європейців, а й солдатів із глобального півдня або, наприклад, Кавказу. Солдати ЄС, безсумнівно, зможуть зробити значний внесок”, – наголосив він.
Держави ЄС можуть надати значні сили для моніторингу припинення вогню, але спостереження за демілітаризованою зоною вздовж фронту буде вимагати військової присутності “у високому п’ятизначному діапазоні”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський заявив, що Путін хоче маніпулювати Трампом
“Це означає, що вони також мали б право втілювати припинення вогню із застосуванням зброї та підтримки з повітря. Наразі все це звучить дуже теоретично, але такий сценарій може бути втілений у життя”, – додав Брігер.
Глава Військового комітету ЄС вважає “малоймовірним” план президента США Дональда Трампа швидко припинити війну в Україні.
“Простіше кажучи, це дало б перевагу покласти край смертям. Недолік, однак, полягав би в тому, що конфлікт тривав би і, в найгіршому випадку, тривав би десятиліттями, наприклад, як між Північною і Південною Кореєю”, – зазначив він.
Очільник Кремля Володимир Путін висловив готовність зустрітися з президентом США Дональдом Трампом. З його слів, потрібно “обговорити питання, які становлять інтерес для Москви і Вашингтона”.
З його слів, потрібно спиратися на реалії сьогодення, поговорити спокійно за всіма тими напрямами, які становлять інтерес як для США, так і для Росії. Президент РФ вважає, що у нього з Трампом завжди були “ділові та прагматичні відносини”, а Кремль, мовляв, ніколи не відмовлявся від контактів із Білим домом.