Європейський Союз обговорює пропозицію замінити чинний механізм обмеження цін на російську нафту повною забороною на надання морських послуг для її транспортування в рамках підготовки 20-го пакету санкцій.
Про це пише Bloomberg з посиланням на поінформованих співрозмовників
За даними джерел, якщо цю ініціативу підтримають держави-члени, європейським компаніям буде повністю заборонено надавати послуги, необхідні для перевезення російської нафти, зокрема страхування та транспортування.
Ключова відмінність нового підходу полягає в тому, що заборона діятиме незалежно від ціни (наразі перевезення дозволені, якщо нафта купується нижче встановленої “стелі”).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія продає нафту за невигідною ціною, у спробі повернути покупців в Індії
Співрозмовники агентства наголошують, що повна заборона значно посилить тиск на російську економіку та суттєво спростить контроль за дотриманням санкційного режиму.
Країни ЄС уже ознайомлені з проєктом 20-го пакета санкцій, який Брюссель має на меті затвердити до кінця лютого.
Водночас для ухвалення рішення необхідна згода всіх членів блоку. За інформацією джерел, кілька столиць вже висловилися проти заміни цінової стелі на повну заборону послуг.
У новому пакеті ЄС також планує запропонувати обмеження проти російських банків та нафтових компаній, криптовалютних сервісів, фінансових установ третіх країн, що сприяють обходу санкцій, суден “тіньового флоту”.
Російські нафтовики продовжують збільшувати знижки на нафту для Індії, щоб продати партії, від яких НПЗ почали відмовлятися через санкції США.
У попередні роки дисконт становив $15 за барель. Як свідчать нові розрахунки на основі даних Argus, знижка збільшилася до понад $24 за барель.
Деякі вантажі виходили з портів РФ за ціною $22-25 за барель.