ЄС готує програму підтримки України на десятки мільярдів євро – ЗМІ

Головна Сторінка » ЄС готує програму підтримки України на десятки мільярдів євро – ЗМІ

Євросоюз створить чотирирічну програму фінансової підтримки України на десятки мільярдів євро.

Цього року макрофінансова підтримка України з боку ЄС складе 18 млрд, повідомляє Financial Times з посиланням на європейських дипломатів та посадових осіб

“Єврокомісія розпочала роботу над пропозицією, яка допоможе задовольнити потреби країни не лише наступного, а й до 2027 року”, йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна отримала грант від США: на що він піде

Якщо всі члени ЄС схвалять цей план, то гроші можуть піти для загальної бюджетної підтримки України. Але схвалення не буде легким.

За допомогою програми можна буде розширити поточний пакет макрофінансової допомоги ЄС на 18 млрд. Першочергові невідкладні потреби України у відновленні цього року оцінені у 14 млрд дол.

Єврокомісія зараз у процесі розробки пропозицій. Їх можуть підготувати до конференції з відновлення України 2122 червня у Лондоні.

Норвегія надасть Україні п’ятирічну програму військової допомоги.

ЇЇ загальна сума складе 7 млрд. Про це йшлося на зустрічі прем’єр-міністра Норвегії Йонаса Гар Стере та генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга в Осло, передає Міністерство закордонних справ Норвегії.

Стере зазначив, що його країна та інші члени НАТО від самого початку підтримували Україну в її боротьбі за незалежність і свободу.