ЄС готує великий пакет допомоги Україні

Головна Сторінка » ЄС готує великий пакет допомоги Україні

На саміті у грудні лідери держав та урядів країн Європейського союзу мають погодити широкий пакет підтримки України.

Це буде чіткий сигнал, що для ЄС немає простору для коливань або втоми щодо допомоги Україні, сказала міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску перед початком Ради ЄС із зовнішніх відносин, передає “Укрінформ”.

“У тому, що стосується агресії Росії проти України, ми наголошуємо на необхідності підготувати широкий та всеохоплюючий пакет допомоги для України для його ухвалення під час Європейської ради у грудні. Нам потрібно надіслати потужний політичний сигнал, що немає простору для коливання або для втоми у нашій твердій підтримці для України”, – наголосила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна розпочне переговори про вступ в ЄС наступного року

У грудні лідери ЄС будуть досягати політичної згоди щодо фінансового інструменту для військової підтримки України у рамках Європейського фонду миру. Будуть ухвалювати рішення про початок переговорів про членство України і Молдовою в ЄС до кінця року.

“Такою ж мірою важливо зберігати тиск на Росію. Саме тому Румунія підтримує ухвалення 12-го пакету санкцій проти Росії”, – додала Одобеску.

2 жовтня у Києві відбулося засідання міністрів закордонних справ держав – членів ЄС. Приїхав голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

Зустріч – перший такий форум в історії, що проходить за межами Євросоюзу, сказав Боррель. Заявив про продовження підтримки України, зокрема військової.

Минулого року 27 країн-членів ЄС ухвалили рішення надати Україні і Молдові статус кандидата на вступ до блоку.