ЄС готується припинити прокачку російського газу через Україну – Bloomberg

Головна Сторінка » ЄС готується припинити прокачку російського газу через Україну – Bloomberg

Європейський Союз готується відмовитися від використання українського транзитного газопроводу. По ньому поступає російський газ в Європу.

Ключова угода з РФ закінчиться в кінці цього року. Її продовжувати не будуть, пише Bloomberg, посилаючись на власні джерела

В ЄС вважають, що навіть країни, які найбільше залежать від російських поставок – включаючи Австрію, Чехію та Словаччину – зможуть знайти альтернативні постачання у разі припинення дії угоди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС хоче купити рекордні обсяги російського скрапленого газу Financial Times

“Європейська комісія провела попередній аналіз потенційних сценаріїв у результаті припинення транзитної угоди, включаючи моделювання пропускної здатності інших з’єднань, таких як “Турецький потік”, щоб допомогти компенсувати будь-який дефіцит”, – йдеться в повідомленні.

Одне з джерел зазначає, що все ще можуть бути способи для країн і компаній з контрактами після 2024 року забезпечити постачання газу через Україну. Одним із методів було б, щоб Росія постачала газ до українського кордону, а потім суб’єкт ЄС укладав угоду з оператором газотранспортної системи України про транспортування газу до Австрії, Словаччини чи Чехії.

НАК “Нафтогаз України” не буде продовжувати транзит російського газу після закінчення терміну дії контракту у 2024 році.

Україна готова вже відмовитися від транзиту газу. РФ не виконує умови контракту, сказав голова правління НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов.

Транзит відбувається виключно для підтримки європейських колег, зазначив він.