ЄС хоче позбавити Путіна ще одного джерела доходів

Головна Сторінка » ЄС хоче позбавити Путіна ще одного джерела доходів

Литва, Латвія, Чехія та Естонія запропонували Європейській комісії заборонити ввезення з Російської Федерації відходів і брухту чорних металів, міді та алюмінію.

Таку пропозицію Чотири країни Євросоюзу представили на засіданні Ради з питань довкілля ЄС, що відбулося 25 березня, повідомило Міністерство довкілля Литви, передає Gazeta.ua.

“Литва пропонує Єврокомісії оцінити всі можливості на рівні блоку та внести пропозицію щодо припинення імпорту відходів із Росії до ЄС. Або дозволити державам-членам вживати односторонніх обмежувальних заходів. Ми вважаємо, що такий імпорт сприяє фінансуванню повномасштабної війни РФ проти України і має бути припинений”, – заявила заступниця постійного представника Литви при ЄС, послиня Юрга Каспутене.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЗС Польщі: НАТО розглядає можливість збиття російських ракет

У 2022-2023 роках із Росії до ЄС було імпортовано відходів і брухту чорних металів, міді та алюмінію на суму понад 118 млн. Більша частина цього імпорту йде через Литву.

“Транскордонне транспортування відходів регулюється Базельською конвенцією та Положенням про транспортування відходів, тому окремі держави-члени не можуть в односторонньому порядку забороняти або обмежувати такий імпорт”, – зазначає відомство.

Президент Франції Еммануель Макрон розпочав 26 березня триденний візит у Бразилію. Політик намагатиметься переконати лідера країни Луїса Інасіо Лулу да Сілву стати на бік України у питанні протистояння з Росією.