Європа залишиться наодинці: Зеленський вказав на ризики затримки допомоги від США

Головна Сторінка » Європа залишиться наодинці: Зеленський вказав на ризики затримки допомоги від США

Затягування Сполучними Штатами Америки допомоги Україні вплине на об’єднану Європу.

Це може призвести до низки послідовних проблем. Про це в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD розповів президент Володимир Зеленський.

При цьому він не вірить, що США можуть повністю відмовитись від підтримки України у її протистоянні російській агресії. Якщо ж це станеться, то, на думку президента, Європа не зможе надавати той рівень допомоги Києву, який він отримував раніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Вже є графік”: Зеленський анонсував нові оборонні пакети для України

“Ні зброєю, ні фінансово. Чому? Тому що, напевно, якби вся Європа об’єдналась, вона б змогла дати достатньо підтримки Україні, але США мають такий вплив й коли сигнали не дуже позитивні, вони мають такий самий вплив на деяких лідерів Європи”, – сказав Зеленський.

У такому випадку, на його думку, Європа залишиться наодинці проти Росії.

“Якщо так станеться і в США буде затягування процесів щодо підтримки України – це матиме вплив на об’єднану Європу. І тут є послідовні проблеми”, – зазначив Зеленський.

За словами президента, серед наслідків затримки допомоги США буде дефіцит зброї та фінансів в Україні, а також втрата союзу між США та Європою.

У Сенаті США домовились щодо нової угоди, яка має значно обмежити нелегальний потік мігрантів на південному кордоні. Це також має розблокувати ухвалення допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню. Планується, що угода буде оприлюднена вже цього тижня.

Німеччина продовжує надавати військову допомогу Україні, але інші країни ЄС мають почати надавати її більше. ФРН сама не впорається з таким великим навантаженням, заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.