Євросоюз посилює правила в’їзду для українців

Головна Сторінка » Євросоюз посилює правила в’їзду для українців

Євросоюз з 2024 року посилює правила в’їзду для мешканців безвізових країн. Зміни торкнуться й українців для перетину кордону доведеться отримувати спеціальний дозвіл і сплачувати за нього збір у розмірі 7.

З наступного року для в’їзду до ЄС треба буде отримати дозвіл ETIAS, йдеться на сайті ЄС. Також потрібно буде заповнити спеціальну анкету, яку мають схвалити.

“Заявка на отримання спеціального дозволу ETIAS зазвичай оброблятиметься протягом кількох хвилин. Водночас, можливо, що обробка заявки займе до чотирьох днів. Цей період також може бути подовжений на термін до 14 днів, якщо особу попросять надати додаткову інформацію або документацію. Якщо вас запросять на співбесіду, оформлення дозволу займе до 30 днів”, йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща з 17 вересня перестане пускати в країну авто з російськими номерами

Анкету ETIAS на в’їзд потрібно буде заповнити на офіційному сайті. Термін її дії становить три роки.

“Заявку на отримання дозволу на в’їзд ETIAS можна подати до того, як ви придбаєте квиток або забронюєте житло. Паспортні дані повинні збігатися з даними, зазначеними у вашому дозволі ETIAS”, додають у відомстві.

Збір можуть не платити неповнолітні особи молодші 18 років, а також люди, які досягли 70-річчя. Не потрібно буде платити також особам, чиї зареєстрований партнер, дитина або батьки є громадянами країни ЄС.

13 вересня Естонія, Литва й Латвія заявили, що після роз’яснень Єврокомісії щодо санкцій, заборонять в’їзд автомобілів з російськими номерами на територію своїх країн.

У разі прибуття на кордон автомобіля з російською реєстрацією у водія й пасажирів будуть два варіанти: повернутись до Росії, або ж перетнути кордон без автомобіля, який можуть конфіскувати.

Також заборонила в’їзд авто на російських номерах і Фінляндія.