Їдять кактуси і сарану. На Мадагаскарі голодує 1,3 млн людей – ООН

Головна Сторінка » Їдять кактуси і сарану. На Мадагаскарі голодує 1,3 млн людей – ООН

Через посуху 1,3 млн людей на півдні Мадагаскару переживають сильний голод, заявив у четвер, 18 листопада, високопоставлений чиновник ООН, закликаючи інші країни до солідарності та фінансування.

Наслідки найгострішої посухи за останні 40 років разом з піщаними бурями та шкідниками зробили майже неможливим для людей у країні вирощувати власну їжу протягом принаймні трьох років. Про це пише видання Africa.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли бочки із зерном, заховані під час голоду

“Коли відвідав Мадагаскар, побачив лице глобальної кліматичної кризи. Світ не може відвернути погляд. Людям потрібна наша підтримка зараз і в майбутньому”, – сказав координатор гуманітарних питань ООН в цій країні Ісса Саного.

ООН і партнери просять в світу $231 млн на гуманітарні операції до травня 2022 року. Попри те, що наразі отримали майже $120 млн, в ООН заявили, що в найближчі місяці потрібно більше фінансування, щоб дати їжу, воду, медичні послуги та рятівне харчування.

“Жінки, діти та сім’ї їдять кактуси і сарану, щоб пережити посуху, а більше півмільйона дітей страждають від гострого недоїдання. Я зустрічав сім’ї, які казали, що їм доводиться продати всі свої речі, аж до каструль і сковорідок, щоб купити невелику кількість їжі, якої все рівно бракує, щоб довго працювати. Вкрай важливо, щоб світ допоміг цим сім’ям”, – каже представник ООН.

Криза змусила сім’ї забирати дітей зі школи, щоб помогли з пошуком їжі та води. Зросло насильство та жорстока поведінка з жінками і дітьми. Люди змушені втікати з сіл у міста в пошуках їжі.

Гуманітарні організації та влада країни цього року значно розширили роботу, охопивши понад 900 тис. людей. Проте ситуація погіршується.

Кількість людей на межі голоду у світі збільшилася на 3 млн протягом року через конфлікти, зміни клімату і пандемію Covid-19. Про це заявила ООН. Продовольча агенція ООН повідомила, що кількість людей, які перебувають на межі голоду у 43 країнах, зросла до 45 млн.