З анонсованих 17 млрд грн на “інтелектуальний” кордон Рада розщедрилася на 900 млн

Головна Сторінка » З анонсованих 17 млрд грн на “інтелектуальний” кордон Рада розщедрилася на 900 млн

З анонсованих владою 17 млрд грн на будівництво “інтелектуального” кордону з РФ і Білоруссю в державному бюджеті на 2022 рік виділили лише 900 млн.

Про це сказав народний депутат від “Голосу”, член Комітету з питань національної безпеки, оборони й розвідки Сергій Рахманін в ефірі телеканалу “1+1” у четвер увечері, повідомляє Gazeta.ua.

“Днями уряду доповідав міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. Справедливо зауважив: маємо критичну ситуацію з українським кордоном, зокрема з українсько-білоруською ділянкою. Фактично кордон не захищений. Там немає ні колючого дроту, ні ровів.

Монастирський прийшов – красиві слайди, схеми, все правильно говорив, маємо будувати “розумний кордон”. Сказав – нам потрібно 17 мільярдів на рік”, – нагадав нардеп.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “10 мільйонів віддали Трухіну” – переписка “слуги народу” про держбюджет потрапила у фотооб’єктив

Однак під час ухвалення Верховною Радою держбюджету-2022 на наступний рік заклали лише 5% від обіцяного.

“Урочисто ухвалили бюджет. Скільки ми заклали на облаштунок державного кордону?”, – запитав депутат у присутнього в ефірі голови фракції “Слуга народу” Давида Арахамії.

“Не пам’ятаю”, – відповів той.

“Я пам’ятаю, 900 мільйонів. Не 17 мільярдів і навіть не мільярд. 900 мільйонів – це ні про що”, – сказав Рахманін.

“19 мільярдів дали Міністерству інфраструктури на дороги, три мільярди – вакцинованим від ковіду. Корисна річ. І для порівняння – на облаштунок всього кордону, не тільки білоруської ділянки, дали 900 мільйонів”, – додав депутат.

19 листопада очільник МВС Монастирський заявляв про “інтелектуальний” кордон із Білоруссю та РФ. На кордоні з Росією обіцяли ставити вежі, бетонні стіни, рівчаки, стеження з безпілотників, показували слайди.

Для фінансування в бюджеті на наступний рік треба 17 млрд, говорив міністр. Збудувати держкордон з РФ і Білоруссю обіцяли за два роки.

2 грудня Верховна Рада ухвалила держбюджет на 2022 рік. За нього проголосували фракція “Слуга народу”, групи “Довіра” й “За майбутнє”.