fbpx

З грудня в додатку “Дія” можна буде змінювати реєстрацію

Головна Сторінка » З грудня в додатку “Дія” можна буде змінювати реєстрацію

П’ятниця, 12 листопада, 11:40

 Я в ту палату не зайду. Біля таких має сидіти озброєна охорона! кричить медсестра лікарні №7 у Києві 52-річна Ганна Матвійчук.

У заклад привезли інфікованих коронавірусом арештантів із Лук’янівського слідчого ізолятора.

 Спочатку мова йшла про трьох чи чотирьох пацієнтів, каже Ганна. Але там швидко всі перезаразилися в переповнених камерах. Медичний ізолятор стількох хворих не потягне. Та й умов для важких пацієнтів там немає. Лікарі нас заспокоювали: “Небезпечних ніхто сюди не направить”. А виявилося, що їхніх справ ніхто не переглядав. Нам порадили бути обережними. І маємо стежити, щоб ніхто не втік. Та не думаю, що зможу зупинити 25-річного молодого хлопця. З другого поверху можна на клумбу стрибнути й на маршрутку піти.

Киянка 43-річна Людмила Леонова чекає суду над убивцею брата. Наступного тижня підозрюваний мав свідчити в суді. Проситься, щоб з ізолятора доставили в лікарню, бо контактував із хворим на коронавірус.

 Думаю, втече ще дорогою до медзакладу. Він уже має судимості за важкі злочини, говорить Людмила. Брат отримав зарплату і згодився підвезти цього знайомого. Тіло знайшли з ножовими пораненнями без грошей і телефона

А в цей час:

Родина Хоменків виливає у відра зіпсовану консервацію в райцентрі Дубно на Рівненщині. В господині 43-річної Діани зіпсувалися 84 банки.

 Минулого тижня “постріляли” груші. Хоча варення не мало так зіпсуватися, скаржиться. Зірвалася й інша консервація. Скуштувала маринад оцет був поганий. Солодкі гострі сливи до м’яса навіть на горілку не переженеш, бо дуже смердять. Сказав чоловік викинути. Свиням не дамо.

Жінка продає знайомим консервовані соуси й варення.

 Торік взяли на пробу друзі. Цього року просили ще влітку, щоб позакривала й на них. Тепер боюся комусь щось давати.

38-річний Олександр Романов їде по дружину Поліну, 26 років. Волонтери шукали жінку з минулої п’ятниці. За тиждень подзвонила додому. Весь час була в подруги в Харкові, зізналася.

 Сказала, що хотіла відпочити від мене й дітей, говорить Олександр. Бачила, що її шукають, але мовчала.

Це третє зникнення Поліни. Першого разу знайшлася в однокласниці. Вдруге повернулася додому за два дні. Я розумію, що це ненормально, продовжує Олександр. Її мати каже, щоб я розлучався й забирав дітей. Але люблю Поліну. Не можу із собою нічого вдіяти.

Давайте довіряти військовим

Навіщо писати про взяття села, якого ми не брали? Нам його і брати не треба, бо шість років воно під нашим вогневим контролем (наприкінці жовтня частина ЗМІ й користувачів соцмереж написала, що українські військові зайшли в село Старомар’ївка на Донеччині. Країна). Всі дороги, стежки ми бачимо 24/7. Та навіть якби ми його взяли, чи доречно про це писати того самого дня? Може, краще дати можливість покращити свої позиції, укріпитися, помацати слабкі місця ворога й уже посилатися на офіційні джерела? Ніт. Своєю чергою ми змусили офіційні джерела виправдовуватися, казати правду.

“Ніт, то не наш метод. Бо нас гордість розпирає”. Ок, гордість розперла до чотириденного обстрілу ствольною артилерією і втрат із нашого боку. Далі було ще цікавіше.

Нам стало мало відео історичного застосування Bayraktar. Нам із величезною гордістю за хлопців треба ще вивалити в мережу аматорське відео зі штабу із звуком і обговоренням, як зараз будемо той Bayraktar застосовувати.

Цей фактаж безцінна річ у руках ворога. Чому? Описувати, думаю, не варто. Для людей у темі й так усе зрозуміло.

Звісно, переможенька подекуди солодша за зрадоньку. Чомусь ми так не раділи, коли СБУ затримала офіцера Збройних сил, який збирав інформацію на користь РФ у військовій частині, де дислокуються Bayraktar. Норм тема, правда? Та й це не поодинокий факт за останні не те що роки, я сказав би, місяці.

Давайте стримано й виважено мислити, довіряти військовим. Допомагати їм правильно, але не на користь ворога.

Андрій РИМАРУК, ветеран російсько-української війни

Культура потребує такого ж управління, як економіка

Із Міністерством культури ситуація майже патова. Хороших культурних менеджерів у нашій країні катма. І практично всі вони такого штибу люди, які не підуть працювати в теперішній уряд. Просто з почуття огиди.

Це якщо емоційно. Та і з прагматичної точки зору сенсу немає. Шанси обісратися зовсім не зі своєї вини безпрецедентно високі. Тому є ймовірність, що знайдуть когось на кшталт теперішньої керівниці Держкіно Марини Кудерчук. Тобто людину, яка взагалі не з цієї галузі й поняття не має, як воно все робе.

Культура сфера, що потребує такого ж управління, як і економіка, освіта чи сільське господарство. Та в нас же всі митці. Або мислять, як митці. Вважають, що культурка це сів за друкарську машинку, налив віскі, запалив сигару і щось там митиш.

Таке сприйняття виробила, зокрема, і традиція призначати на посаду міністра культури як не акторів, то співачок. Ступка, Білозір, Нищук, Дзюба. Або якісь функціонери із совєцьким душком типу Кириленка, Кулиняка чи Новохатька. Вони або взагалі не вміють керувати, або керують по-радянському.

Серйозне ставлення до Мінкульту з’явиться з появою в ньому серйозних керівників. Але, боюся, що це не в нашому випадку.

Лєна ЧИЧЕНІНА, артоглядачка

16 тонн неякісних продуктів виявила Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів за останній рік. Найбільше вилучили підробленого вершкового масла 15,5 т

354 медпрепарати налічує програма “Доступні ліки”. 198 від серцево-судинних захворювань. Пацієнти отримують їх за електронними рецептами в аптеках безкоштовно чи з доплатою

“Деякі німецькі політики ставляться до нас не як до рівноправних партнерів, а як до якоїсь сусідньої території. Своєрідного звалища для мігрантів,

які нізащо не мають потрапити до Євросоюзу”,

Андрій МЕЛЬНИК, посол України в Німеччині

У маршрутці незнайомий чоловік зненацька вдарив в обличчя. Витягнув на вулицю і став кидатися. Спинився, коли з мене злетіла шапка: “Думав, що зустрів чоловіка, з яким жінка зраджувала”. Вибачився.

Михайло Савченко

Із дружиною купили квартиру, на яку відкладали все життя. Хотіли залишити у спадок доньці. Але за пів року син потрапив в аварію. На лікування треба були великі гроші. Довелося продати житло й машину.

Роман Воронченко

Мати все життя не любила моєї жінки. Неохоче сиділа з нашими дітьми. Торік у мами стався інсульт. Старший брат із дружиною відмовилися її доглядати. Все робить моя. Матері вже набагато краще. Хоче внести невістку в заповіт.

Костянтин Дзюба

Українці, які з грудня складатимуть іспити з водіння на автомобілях із автоматичною коробкою передач, не матимуть права керувати машинами з іншим типом управління. Позначку про це їм вноситимуть у права, кажуть у Міністерстві внутрішніх справ.

Патрульна поліція запустила в телеграмі чат-бот DrugHunters. Через нього можна анонімно повідомляти про людей, які розповсюджують наркотики. За перший тиждень роботи надій­шли 52 звернення, говорять правоохоронці.

З грудня в додатку “Дія” можна буде змінювати реєстрацію. Послуга спершу запрацює в регіонах, де місцева влада технічно готова до нововведення. Згодом пошириться по країні, кажуть у Міністерстві цифрової трансформації.

Знайома офіціантка не хотіла вакцинуватися: “Боюся, що після цього не завагітнію”. Не погодилася змінити рішення навіть після розмови з начальником. З роботи її звільнили. Сидить удома хвора на коронавірус.

Ольга ПАВЛИК, 26 років, Львів

Кума продає на базарі овочі та фрукти. Завжди брала в неї. Але нещодавно дитина отруїлася помідорами. Вирішила ходити на інший ринок. Кума цього не зрозуміла. Образилася.

Юлія ПРОКОПЕНКО, 35 років, Ужгород

Баба скаржилася, що в селі лисиці поїли всіх курей: “У мене тільки одна лишилася, й у сусідів кілька”. За місяць приїхала розбиратися поліція. З’ясували, що птицю крав наркоман. Поселився в покинутій хаті на краю села.

Надія БОРОВЕЦЬ, 23 роки, Тернопіль

Мати часто називала батька егоїстом. Вважала, що живе тільки для себе й ми йому непотрібні. Все змінилося, коли він несподівано помер. На похорон прийшов його колега. Зізнався, що колись батько врятував йому життя.

Ігор ВАВРИЩУК, 30 років,

Івано-Франківськ