З початку повномасштабної війни в Україні від 20 до 50 тис. українців втратили одну або кілька кінцівок.
Такі цифри засновані на даних, отриманих від медустанов і уряду, пише The Wall Street Journal. Реальна кількість травмованих може бути ще вищою, оскільки протезування займає багато часу
“Фактична цифра може бути вищою, бо для реєстрації пацієнтів після проходження процедури потрібен час. З початком контрнаступу Києва війна може вступити в більш жорстоку фазу”, йдеться у публікації з посиланням на українську благодійну організацію Houp Foundation і німецького виробника протезів Ottobock.
У Houp Foundation відзначили, що важкі поранення отримали 200 тис. українців. У 10% випадків потрібна була ампутація кінцівок. На початку війни основними причинами ампутацій були поранення, отримані під час артилерійських і ракетних обстрілів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Протезування за кордоном: куди звертатися і хто оплачує лікування військових
“Зараз багато людей отримують травми, підриваючись на мінах, встановлених уздовж лінії фронту. Точну статистику втрат Київ тримає в секреті, щоб не деморалізувати населення. Але навіть в якості приблизної оцінки ця цифра проливає світло на приголомшливі людські жертви 17-місячного наступу Росії”, пише видання.
До російського вторгнення в Україні щорічно проводили кілька тисяч ампутацій, але, за словами українських лікарів спеціалізованих клінік, зараз система охорони здоров’я перевантажена. Багато пацієнтів чекають на нову кінцівку понад рік.
В Україні вперше імплантували протез у кістку пацієнтові. Лікарі зробили унікальну операцію ветерану російсько-української війни, капітану Збройних сил України Ігорю Крупнову. Восени авто, в якому він їхав на завдання разом з побратимами, наскочило на міни. Тоді він втратив обидві ноги.