“За п’ять років попрощаємося з професією водія” – експерт

Головна Сторінка » “За п’ять років попрощаємося з професією водія” – експерт

Внаслідок трудової міграції Україна втрачає кваліфікованих працівників середньої ланки. Спостерігається дефіцит професій, пов’язаних з інформаційними технологіями, що дуже актуальні на тлі загальної автоматизації.

Про це в інтерв’ю журналу “Країна” розповів економічний експерт Сергій Марченко.

“З України масово виїздять працівники технічних спеціальностей, каже він. Токарі й електрозварювальники популярні на польських суднобудівних заводах. На керівні посади не їдуть, бо треба знати менталітет іншої країни, щоб керувати її громадянами. Виїжджають кваліфіковані працівники середньої ланки. Їх бракує і в Україні, і за кордоном”.

Водночас сильного відтоку айтішників з України немає в нас ліберальне податкове навантаження на ІТ-бізнес. Їм напівлегально дають зарплати як приватним підприємцям, сплачуючи 5 відсотків з обороту. В Європі значно більші податки, а рівень зарплат не набагато вищий, зазначає експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повернення п’яти мільйонів заробітчан призведе до соціального вибуху

Багато професій, що дотичні до ІТ, перебувають у перманентному дефіциті, зазначає Марченко.

“Бракує розробників програмного забезпечення різними мовами програмування. Також бракує технічних авторів, діджитал-маркетологів. ІТ-сфера постійно розширюється. Її ринок цілий світ”, каже він.

Через 10 років внаслідок автоматизації зникне низка професій, наголошує експерт.

“Є один загальний тренд фізична праця автоматизується. Давно тестують безпілотні автомобілі. За п’ять років попрощаємося з професією водія. За п’ять-десять нашими дорогами їздитиме комерційний транспорт без шоферів. Вже користуємося електронним банкінгом. Касири стають непотрібними. Перспективні будуть професії з розумовою працею: програміст, маркетолог, логіст, менеджер”, стверджує він.

Повне інтерв’ю з Сергієм Марченком читайте у журналі “Країна”

Грошові перекази в Україну з-за кордону вп’ятеро перевищили суми відправлених за її межі коштів, пише ТСН.

Обсяг переказів в Україну в першому півріччі 2021 року в порівнянні з аналогічним періодом торік зріс на 15,9% і становив $6,21 млрд, повідомили в Нацбанку.

Найбільше коштів в Україну надійшло зі США, Ізраїлю та Італії. З України за кордон за цей період відправили $482 млн. Найбільше переказували гроші в Росію, Грузію та Туреччину.