“За п’ять років ведення бізнесу не пам’ятаю часу, коли все було стабільно”

Головна Сторінка » “За п’ять років ведення бізнесу не пам’ятаю часу, коли все було стабільно”

Сфера краси вимагає безперервного навчання

У сфері краси працюю 13 років. Спочатку була майстром-універсалом. Робила зачіски, макіяж. Орендувала місце в перукарні, працювала сама на себе. Тоді реклама в соціальних мережах ще не була популярна. Про мене дізнавалися через сарафанне радіо, тобто за рекомендаціями. Працювала з 9:00 до 18:00. Навіть якщо не було людей, сиділа й чекала. Адже впевнена, що клієнта потрібно завоювати, закохати у свою роботу й чекати знову. Був випадок, коли дівчина попросила переробити зачіску. Я помила їй волосся та зробила нову укладку. Вона досі моя клієнтка.

Першу стрижку робила жінці, якій було понад 80 років. Вона весь час називала мене доцічкою. Стрижка їй сподобалася. Після роботи говорили про життя. Далі наші дороги розійшлися, адже я перейшла працювати в інше місце.

П’ять років тому вирішила розпочати бізнес, відкрила студію краси. Моє рішення підтримав чоловік, допоміг матеріально. Сказав: якщо хочеш, то чому б і ні. Водночас основні кошти, які вклала у справу, власні заощадження. Доводилося працювати майже без вихідних, по 16 годин на добу. Бізнес уже окупився. На початку пандемії вимушено не працювали три місяці, коли діяли найжорсткіші карантинні обмеження. Власник приміщення звільнив від орендної плати на цей час. Щоправда, пізніше все ж довелося заплатити 50 відсотків вартості оренди за місяці простою.

Із початком повномасштабної війни роботи не припиняли. Перший місяць було важко. Потім багато людей у пошуку прихистку приїхало на Закарпаття. З’явилася можливість взяти на роботу переселенців. У результаті отримала повну посадку майстрів і запис клієнтів. Вплив повномасштабної війни на бізнес відчула пізніше, коли зросли комунальні, подорожчали витратні матеріали. Це вплинуло на роботу. Попит на послуги у сфері краси зменшився, адже довелося підвищувати вартість. Відвідувачів стало менше, якщо порівнювати з роками до повномасштабної війни. Із часом майстри-переселенці здебільшого повернулися додому. Однак клієнти, які стабільно користувалися послугами студії, залишилися з нами.

Не може один майстер підходити всім

Під час відкриття студії були проблеми з набором персоналу. Спочатку здавала в оренду місця. Оскільки в нашому місті не було заведено надавати роботу під відсотки. Але дівчатам було складно шукати клієнтів. Тоді ризикнула та спробувала зібрати власну команду з оплатою під відсотки. Зайнялася рекламою, пошуком клієнтів. Запис на процедури організувала через адміністратора. Надаємо перукарські послуги, робимо манікюр, педикюр, масаж. Також пропонуємо догляд для брів і вій. Нині в мене працюють шестеро майстрів. Під час приймання на роботу спілкуюся з кожним. Дивлюся роботи, які виконували раніше. Якщо бачу, що у претендента щось не виходить, але він цілеспрямований і хоче навчатися, беру.

Сфера краси вимагає безперервного навчання. Я досі продовжую вчитися різноманітні курси, майстер-класи. Вартість може починатися від 10 тисяч гривень. У кожного професіонала свої фішки. Треба вміти інтерпретувати їх під себе, щоб застосовувати в роботі з клієнтами. До повномасштабної війни та пандемії була можливість їздити до викладачів в інші міста. Потім навчання перейшло в онлайн-формат. Тим паче, моєму синові 1 рік і 9 місяців. Поки що можу планувати відрядження лише на один день.

Поєдную материнство та роботу. За два місяці після пологів виїжджала у студію на три-чотири стрижки. Повноцінно повернулася до роботи, коли сину виповнилося 4 місяці. Мені допомагає няня. Вона займається дитиною шість днів на тиждень. Тепер я вузькопрофільний майстер фарбую та стрижу. Переважно спеціалізуюся на довгих жіночих зачісках.

Засоби можуть бути якісні, але через неправильне використання не даватимуть бажаного результату

Українки скаржаться на якість обслуговування у сфері краси за кордоном. Гадаю, що проблема в тому ж навчанні. Наші майстри більш відкриті до нового, готові змінюватися. Наприклад, до знайомої викладачки на курси приїжджала колорист зі Словаччини. Найімовірніше, в її країні не було навчання такого рівня.

Серед перукарів конкуренції немає. Кожен індивідуальний, має власні особливості роботи з волоссям. Не може один майстер підходити всім. Тому обирає тільки клієнт.

Найважливішим у роботі колориста є продукт, з яким працюєш. Ти повинен чітко знати, за яких умов можна використовувати той чи інший засіб. Адже немає універсальної фарби, що підходила б для всіх типів волосся. Наприклад, пошкоджене фарба може зіпсувати ще більше. Використовую італійські, фінські й іспанські засоби для волосся. Серед моїх клієнтів переважно жінки до 45 років. Це пов’язано з тим, що старші надають перевагу коротким стрижкам. А я їх не роблю.

Останнім часом у перукарській справі найбільший попит на фарбування волосся. Водночас зачіски та макіяжі не актуальні. Люди не роблять пишних весіль, днів народжень. Усе відбувається скромніше, святкують удома. В цілому ще на початку пандемії коронавірусу у сфері краси стався перелом у трендах. Нині в моді натуральність. Раніше дівчата записувалися на нарощування вій. Сьогодні такими послугами користуються не більш як 5 відсотків клієнтів. Ліпше зроблять ламінування вій і тривалу укладку брів. Така ж ситуація з манікюром. Жінки майже не нарощують нігтів, відмовляються від перенасичених дизайнів. Роблять однотонне покриття. Головне, щоб руки були доглянуті й охайні.

Інколи бажання зекономити та поекспериментувати з фарбуванням волосся вдома закінчується недобре. Буває, що виправити невдале фарбування не вдається. Таким клієнткам пропоную стрижку. Пошкоджене волосся більше не витримає експериментів.

Найбільше проблем виникає з миттям та сушінням волосся. Засоби можуть бути якісні, але через неправильне використання не даватимуть бажаного результату. Навіть можуть нашкодити. Це, наприклад, стосується різноманітних масок, бальзамів і філерів. Після таких маніпуляцій жінки записуються на пілінги, органічні змивання чи глибоке очищення волосся. Після високих температур на реконструкцію або відновлення пошкодженого волосся.

Одна з найдовших процедур у перукарській справі фарбування. Може тривати 89 годин. Були випадки, коли відвідувачі засинали під час роботи. Зазвичай це буває, коли мию голову чи довго стрижу клієнтку вниз головою.

Мій максимум дев’ять зачісок за добу. Це було весілля. Довелося працювати 13 годин із 4-ї до 17-ї. Після цього вийшла на вулицю й не могла вдихнути повітря на повні груди. Тоді вирішила, що більше так не робитиму.

Часто жінки неправильно використовують різноманітні браші, фени, плойки, випрямлячі. Гадають, що термозахист панацея. Однак необхідно відмовлятися від максимальних температур під час укладання. Білявки повинні використовувати не більш як 170 градусів. Для брюнеток припустимо 200 градусів. Температура стайлерів залежить від структури волосся. Крім того, не можна сушити волосся вниз головою. Потрібно підіймати його наверх і просушувати спочатку коріння. Далі опускатися згори донизу, щоб лусочки волосин закрилися. Гребінець важливо добирати під тип волосся. Під жорстке й товсте знадобиться твердіший. Під тонке й ламке або блонд м’якший.

Інколи люди думають, що одного шампуню, але дорогого та якісного, достатньо для догляду. Це неправда. Адже шампунем ми миємо шкіру голови. Бальзам і маску наносимо по довжині волосся. Після цього обов’язково використовувати незмивний засіб. Таким чином нашаровуємо догляд так само, як на тіло чи обличчя. Якщо помили голову шампунем й не нанесли жодного доглядового засобу, то фактично залишили волосся “голим”.

У перукарській справі важливо розуміти, як правильно працювати, щоб не нашкодити своєму здоров’ю. Має бути правильна стійка, наприклад, під час сушіння волосся клієнту. Не можна навантажувати руки та шию. Водночас завжди страждатимуть ступні та пальці ніг. Майстру потрібне правильне та зручне взуття. Крім того, варто берегти очі. Вони також страждають, адже під час роботи доводиться напружувати зір.

Зазвичай, майстри-перукарі самі ходять непідстрижені та нефарбовані. Якщо трапляється нагода, то це можна зробити під час навчання на курсах. Я звертаюся до спеціалістів своєї студії.

За п’ять років ведення бізнесу не пам’ятаю часу, коли все було стабільно, коронавірус, повномасштабна війна. Нині головне завдання вижити. Як бізнесу, так і кожному з нас. Водночас я мрію купити власне приміщення для студії краси. Найкращий варіант оформити кредит. Шукаю способи, як це зробити. Адже заробити та відкласти таку велику суму нині нереально. Гроші з’їсть інфляція.