За три місяці наступу російські окупанти встановили рекорд із втрат: цифри

Головна Сторінка » За три місяці наступу російські окупанти встановили рекорд із втрат: цифри

Російська окупаційна армія за останні три місяці активізувала наступальні дії на фронті, зокрема, розпочала штурм Авдіївки.

Від початку листопада атаки окупантів відбувалися по всій лінії боєзіткнення на сході і частково на півдні. Про це йдеться у матеріалі Obozrevatel.

Втрати росіян від листопада 2023 року по січень 2024 року склали:

особовий склад – 84 740;
танки – 1099;
ББМ – 1939;
ствольна артилерія – 1978;
РСЗВ – 130;
автомобільний транспорт – 2 643;
спецтехніка – 443;
ППО – 100;
авіація – 11.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Повітряних силах назвали втрати окупантів внаслідок атаки по аеродрому “Бельбек”

Рекорд російських втрат

За ці три місяці російські окупанти зазнали рекордних втрат у живій силі та техніці.

“Абсолютний рекорд було встановлено у грудні 29 970 о.с. Листопад став другим за кількістю втрат особового складу РОВ за майже два роки війни – 28 550. Січень 2024 став третім за кількістю втрат – 26 220”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що насамперед зумовлено погодними умовами.

“Вести наступ у зимовий період завжди пов’язане з фактичним зростанням втрат, а саме в цей несприятливий період і почалася інтенсифікація наступальних дій російських окупантів”, – вказано у повідомленні.

Ще одна причина – відсутність повної штатної комплектації підрозділів з техніки.

“У наступі це дуже важливий показник, що дозволяє зберегти життя підрозділам, що штурмують, а також надання вогневої підтримки грає критично важливе значення в ході дій по ЛБЗ. Незважаючи на наявність у РОВ значно більшої кількості техніки, ніж у Сил оборони України, штатно цієї кількості не вистачає на загальну кількість підрозділів”, – йдеться у повідомленні.

Навіть якщо росіяни піднімуть з дня моря потоплений катер “Івановець”, відновити його, ймовірно, не вдасться.

У загарбників для цього немає запчастин, розповів у коментарі “Радіо Свобода” речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

За його словами, на знищеному катері було встановлене ракетне озброєння, радіус дії якого сягав 130 км. Таких кораблів у складі Чорноморського флоту було всього три. Тому його потоплення вважається суттєвою втратою для Чорноморського флоту РФ.