fbpx

Загибель жінок у будинку для літніх: у справі двоє затриманих

Головна Сторінка » Загибель жінок у будинку для літніх: у справі двоє затриманих

Після смертельної пожежі в приватному будинку для літніх людей “Тепло любимых” у Дніпрі затримали двох працівниць. Це адміністраторка й няня-санітарка. Остання відповідала за кімнату, де мешкали загиблі жінки.

Приватний пансіонат діяв нелегально. Про це Gazeta.ua повідомив заступник міського голови Дніпра Едуард Підлубний.

“Це приватний заклад, про який ми нічого не знали. Він не був зареєстрований у реєстрі надавачів соціальних послуг. Жодних документів немає”, – каже Підлубний.

Будинок зареєстрували на ФОП із Харківської області ще в червні, розповіли в поліції. У власника цієї установи є ще кілька подібних закладів у всій Україні. Діяльність заклад розпочав із серпня. Для перебування в ньому необхідно було укласти договір і сплатити послуги – 10 тис. грн. За ці гроші обіцяли цілодобовий догляд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смертельна пожежа в будинку для літніх: відома причина

П’ятеро жінок, які загинули, погано пересувалися. Двері в їхню кімнату були щільно зачинені. Відчинити їх можна було лише ззовні, каже начальник Державної служби з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області Андрій Кульбач.

“Там працював кондиціонер. Його під’єднали через два подовжувачі. Імовірно, сталося перенавантаження. Подовжувач почав тліти, капати пластмасою на матрац. Від цього трапилася трагедія. Матрац зітлів”, – розповів Кульбач.

На момент трагедії в будинку було 30 пожильців. У сусідніх кімнатах про пожежу не здогадувалися. Мертвих жінок адміністраторка знайшла вранці. Поліцію викликала за кілька годин, додав Андрій Мельниченко з обласної поліції.

Зараз мешканців у будинку немає. Когось доправили до інших приватних закладів, когось забрали родичі.

Справу розслідують як порушення вимог пожежної безпеки. Винним загрожує до восьми років ув’язнення.

16 листопада в Дніпрі в приватному будинку для людей похилого віку знайшли тіла п’ятьох жінок від 75 до 89 років.

Попередньо, вони вчаділи під час пожежі. Тіла загиблих направили на судово-медичноуекспертизу для встановлення причини смерті.