“Захід поставив РФ на місце”: які головні висновки з перемовин у Женеві

Головна Сторінка » “Захід поставив РФ на місце”: які головні висновки з перемовин у Женеві

Колективний Захід відмовився йти на “хотєлки” Росії в питанні вступу України в НАТО. Під час переговорів між США та РФ у Женеві це чітко дали зрозуміти. Про це Gazeta.ua розповів Володимир Огризко, ексміністр закордонних справ.

“Російські хотєлки відкинули. Це означає, що Захід ніколи не розмовлятиме з Росією, коли та висуває неприйнятні ультиматуми. РФ указали на її місце що не їй вершити долю інших країн. Не думаю, що й надалі щось у цій позиції зміниться. Ініціатива Путіна зазнала краху”, каже Огризко.

Для України це загалом позитивні результати перемовин, вважає ексміністр. “Колективний Захід чітко сформулював свою позицію: вступ до Альянсу це рішення України й НАТО, а не Росії. Негативна для нас новина, що Росія продовжуватиме збирати війська на кордонах з Україною. І можливістю нападу шантажуватиме Захід. Але з часом на ці лякалки перестануть реагувати”, додає Огризко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ситуація складна, як 2014-го”: що для України означають переговори США та Росії в Женеві

В Україні бракує ефективних елементів оборони та озброєння для стримування Росії, говорить Огризко. “Українську армію треба озброювати найновішими видами військової техніки. Які б стримували потенційний наступ Росії. Українська дипломатія має ставити питання, щоб такі засоби нам надав Захід. Треба також, щоб наш військо-промисловий комплекс виробляв сучасне озброєння”, говорить ексочільник МЗС.

“Українська дипломатія працює. Це видно, адже взаємодія із Заходом є. Нашу позицію враховують. Важливо продовжувати роботу з тими країнами НАТО, які поки сумніваються, чи Україна має бути членом Альянсу. Паралельно треба виконувати наші завдання боротися з корупцією. Корумповану країну в Північноатлантичний альянс ніхто не візьме. Маємо робити все, що обіцяли. Інакше час набуття членства в НАТО відтягуватиметься”, наголошує Огризко.

Росія вимагає від НАТО так званих гарантій безпеки. Кремль хоче, щоб Альянс не розширювався на схід, тобто щоб не надавав членства Україні. У Женеві 10 січня відбулися американсько-російські переговори на платформі “Стратегічного діалогу з безпеки”, де обговорювали це питання.

НАТО не піде на компроміси з РФ щодо членства України, заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберґ 10 січня.