Законопроєкт про мобілізацію: Комітет погодив звільнення від призову категорії осіб

Головна Сторінка » Законопроєкт про мобілізацію: Комітет погодив звільнення від призову категорії осіб

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки маємо опрацювати більше чотирьох тисяч правок до урядового законопроєкту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.

Коментар народного депутата Романа Костенка вчора ввечері опублікував “Укрінформ”.

Костенко сказав, що на засіданні Комітету погодили звільнення від призову під час мобілізації таких категорій:

жінки і чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці;

жінки і чоловіки, які мають дитину або дітей віком до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини або дітей помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім, оголошений померлим;

опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років; члени сім’ї осіб з інвалідністю I та II групи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До урядового законопроєкту про мобілізацію подали 4195 правок. Найбільше – від “Слуги народу”

Також Костенко розповів, що нардепи погодилися, що поліція має не вручати повістки, а брати участь у здійсненні заходів щодо оповіщення військовозобов’язаних та резервістів спільно з представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

“Також надамо право уповноваженому представнику територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейському здійснювати фото і відеофіксацію процесу пред’явлення та перевірки документів”, – сказав секретар комітету.

Також підтримали надання права засудженим особам, які звільнені від відбування покарання з випробуванням, за бажанням бути призваними на військову службу за призовом під час мобілізації.

“Довго дискутували, але проголосували за встановлення додаткових вимог щодо можливості проходження державної служби або служби в поліції тільки після проходження базової загальновійськової підготовки (із відтермінуванням до 2026 року) або військової служби. Також ухвалили рішення щодо категорії осіб, які підлягатимуть бронюванню”, – сказав нардеп.

Доповнюється.