Залужному пропонували іншу посаду, він відмовився – The Economist

Головна Сторінка » Залужному пропонували іншу посаду, він відмовився – The Economist

Джерела кажуть, що президент Володимир Зеленський нібито провів зустріч з головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним і сказав про рішення відправити його у відставку.

Залужному при цьому запропонували посаду секретаря РНБО, але він відмовився, пише The Economist з посиланням на джерела у Генштабі ЗСУ, Верховній Раді та серед оточення Залужного.

“The Economist зміг підтвердити, що ввечері 29 січня відбулася зустріч, на якій президент повідомив своєму генералу, що вирішив відправити його у відставку. Панові Залужному запропонували іншу роль: секретар РНБО. Він відмовився”, – йдеться у статті.

У Міноборони та в Офісі президента заперечували звільнення головкома, що формально є правдою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залужний відреагував на свою “відставку” світлиною у соцмережі

“Але проблеми – неблагополучні стосунки між президентом і його генералом, а також підозри в Офісі президента, що генерал має політичні амбіції – не зникли. Обидва чоловіки мають постраждалий від конфлікту вигляд, а суперечки між політичним керівництвом України та її військовим командуванням турбують головних союзників України”, – пишуть у статті.

Кандидатами на посаду головнокомандувача ЗСУ називають командувача сухопутних військ ЗСУ Олександра Сирського та начальника ГУР Міноборони Кирила Буданова.

Джерела кажуть, що Буданов відмовився від посади в останню хвилину. Він нібито не орієнтувався на позицію Залужного, але й не мав права відмовлятися від військової посади.

Ввечері 29 січня відразу кілька джерел повідомили про нібито звільнення головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. У Міністерстві оборони спростували цю інформацію.

Пізніше прессекретар президента Сергій Никифоров повідомив, що Залужного не звільняли.