Щоб столовий буряк та морква зберігалися свіжими протягом усієї зими, важливо дотриматися термінів їх збору.
Найкращий час для викопування буряка та моркви – це кінець вересня або початок жовтня. Денна температура не повинна опускатися нижче +4-5°C, розповідає Gazeta.ua селекціонер Микола Завальний.
“Якщо викопати коренеплоди занадто рано, вони можуть бути недостатньо зрілими. Це призведе до того, що вони швидко пов’януть або погниють у погребі. Щоб морква і буряк гарно зберігались, залишались соковитими до весни, треба знати, коли найкраще їх викопувати. Головна ознака зрілості коренеплодів – гичка буряка починає жовтіти і всихається”, – пояснює Микола Завальний.
Також важливо пам’ятати, що буряк та морква можуть в’янути через недостатню вентиляцію у погребі. Коренеплоди починають сохнути через це. Ідеальні умови для зберігання – прохолодне, добре провітрюване приміщення з температурою близько 0°C і вологістю близько 90%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які добрива необхідно внести у грунт восени для майбутнього врожаю
Водночас, занадто пізнє викопування, особливо при перших заморозках, може пошкодити овочі, і вони почнуть гнити під час зберігання.
Як правильно збирати моркву та буряк
Під час викопування коренеплодів та їх очищення від землі, намагайтесь не пошкодити корінь та шкірку. Це може спричинити загнивання.
Дехто обрізає хвостики моркви та буряк. Цього робити не слід, якщо хочете зберегти вологу в овочах, наголосив садівник.
Щоб картопля збереглася до весни і не проросла, важливо створити для неї правильні умови.
Температура, вологість та вентиляція відіграють ключову роль у збереженні її свіжості. Але є одна хитрість, про яку мало хто знає.