fbpx

Замах на Лещенка: суд відправив за ґрати громадянина США

Головна Сторінка » Замах на Лещенка: суд відправив за ґрати громадянина США

Підозрюваному в замаху на міністра аграрної політики й продовольства Романа Лещенка обрали запобіжний захід.

Громадянина США Курта Джейкоба Ґросанса заарештували на два місяці без права на заставу. Таке рішення сьогодні, 19 листопада, ухвалив Печерський райсуд Києва.

Ще одна підозрювана у справі – українка Олена Богач. Рішення щодо неї ще не ухвалили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стріляв професіонал: нові подробиці замаху на Шефіра

Відомо, що Ґросанс має аграрний бізнес в Україні. 2018 року винайняв топменеджером своєї компанії Лещенка. Згодом бізнесмен звинуватив його в розкраданні $250 млн і намагався стягнути їх через суд, пишуть “Ґрати”.

Ґросанс залучив колектора Дмитра Коваленка для стягнення боргу, але той узяв гроші й не виконав зобов’язань. І американець вирішив його вбити. Разом зі спільницею Оленою Богач він замовив його кілеру, який насправді був поліцейським під прикриттям.

На початку листопада поліція інсценувала замах і вбивство колектора. Після цього Ґросанс зі спільницею замовили “кілеру” покалічити міністра Романа Лещенка.

Про підготовку замаху на міністра Романа Лещенка стало відомо вчора, 18 листопада, під час брифінгу міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського.

Сам Лещенко про замах дізнався за пів години до початку брифінгу, розповів він. Каже, що з 2020-го перебуває під державною охороною. Для нього є шоком ситуація 2018 року, яка має суто цивільно-правовий характер. Шахрайські дії громадянин США скоївне лише щодо нього, а й щодо інших осіб. Виграв усі суди. Тому на маніпуляції та шантаж, які надходили постійно, він не реагував.