fbpx

Замах на Папу: нападник захоплювався нацистами

Головна Сторінка » Замах на Папу: нападник захоплювався нацистами

У Туреччині 12 січня 2006-го вийшов з тюрми після 25 років ув’язнення Мехмет Алі Агджа. Він здійснив замах на Папу Римського Івана Павла ІІ.

Увечері 13 травня 1981-го Іван Павло II прибув на площу Святого Петра в Римі для зустрічі з паломниками. Автомобіль повинен був зробити кілька кіл по площі, а потім зупинитися перед помостом. Коли машина попрямувала до Апостольського палацу, у Папу 6 разів вистрілив чоловік з натовпу. Терориста затримали – це був турок Мехмет Алі Агджа. Він чекав виступу Папи два тижні.

23-річний Мехмет Алі Агджа приєднався до ультраправого терористичного угрупування Бозкурт. Захоплювався нацистами та Гітлером. 1979-го в Стамбулі Агджа вбив редактора великої турецької газети. Втік з військовій в’язниці у Стамбулі, де сидів за замовне вбивство, перебрався в Болгарію. В Римі отримав план замаху на Папу. За словами Агджі операція фінансувалася болгарсько-турецьким мафіозі Бекіром Челенком, на якого вийшли керівники Бозкурт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Ватикані обрали молодого Папу

Після вистрілів у понтифіка Агджа намагався зникнути з місця злочину. Відразу після арешту Агджа оголосив поліцейським, що особисто вирішив убити Папу Римського і не має спільників. Агджу засудили до довічного ув’язнення.

Поранений Кароль Войтила заявив, що пробачає Агджу, через два роки Іван Павло II відвідав його у в’язниці, де наодинці вони провели тривалу бесіду. На прохання папи Агджа був помилуваний президентом Італії і депортований до Туреччини. Там був ув’язнений за вбивство 1979 року.

У Ватикані краківського митрополита Кароля Войтилу 16 жовтня 1978-го конклав кардиналів обрав 264-м Папою Римським. Кароль Войтила став Папою на другий день конклаву.

Білий дим, який звіщав звершення вибору, з’явився над Сикстинською каплицею о 18.18. Митрополит Краківський став 262-м наступником св. Петра.