“Зараз в Україні панує принцип купи-продай. Але треба ще й виробляти” – Гундорова

Головна Сторінка » “Зараз в Україні панує принцип купи-продай. Але треба ще й виробляти” – Гундорова

Сучасній Україні слід позбуватися комплексу жертви. Наразі ми маємо всі ресурси природні, культурні, інтелектуальні для побудови успішної держави.

Про це в інтерв’ю журналу “Країна” розповіла науковиця Тамара Гундорова.

“Ми побудували державу. І вона зростає, каже вона. Коли говоримо про Україну, завжди ставимо себе у виняткове становище. Мовляв, ми єдині у світі так страждали. Хоча подібних країн багато. Для усвідомлення цього треба бачити інші досвіди і вчитися на них. У нас великий людський капітал культурний та інтелектуальний. Маємо плодючі землі, різні кліматичні зони, покоління, яке виросло в незалежній Україні і сприймає себе як її частину”.

Важливо бути відкритими до діалогу, порушувати важливі теми й не шукати легких рішень, стверджує науковиця.

“Люди їздять по світах, можуть побачити, що Україна нічим не гірша. Маємо великий потенціал і вміння працювати. Треба позбутися схильності до імітації сяк-так, аби швидше. Натуральні продукти, які можна вирощувати в нас, для багатьох західних країн річ неможлива”, каже вона.

Треба цінувати, що маємо. Навчитися дотримуватися законів і бути менш анархічними. “Ніхто за нас не прибере й не доробить. Це твоя відповідальність виконувати все чесно і професійно. Цю ідею треба просувати зі школи”, вважає Гундорова.

“Зараз в Україні панує принцип купи-продай. Зупиняються заводи і фабрики, натомість постають торговельні центри. Але треба ще й виробляти. Зокрема, високотехнологічні речі. У нас сильні програмісти й ІТ-спеціалісти, добра освіта в цій галузі. Могли б експортувати інтелектуальну продукцію”, наголошує вчена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна змінилася на краще, але люди цього не помічають – Мотиль

В Україні є культурна й політична еліта. Важливими є професіоналізм, високий інтелектуальний рівень і відповідальність перед суспільством, а не тільки успіх, зазначає Гундорова.

“Елітою стає бізнесмен, який готовий вкладатися в розвиток інтелектуального й культурного потенціалу. Еліта моральні авторитети. Це шістдесятники Євген Сверстюк, Мирослав Маринович. Релігійні діячі такі як Любомир Гузар. Стати частиною еліти не означає досягти успіху і влади, треба ще мати моральну позицію і служити Україні”, підсумовує вона.

Повне інтерв’ю з Тамарою Гундоровою читайте в журналі “Країна”

Постанову й Акт проголошення незалежності України ухвалили на позачерговій сесії Верховної Ради 24 серпня 1991 року. Україна стала незалежною державою з неподільною та недоторканною територією, на якій чинними є тільки Конституція, закони й постанови уряду.