fbpx

Заснували найдавнішу українську установу в США

Головна Сторінка » Заснували найдавнішу українську установу в США

У Пенсильванії 13 жовтня 1894-го заснували Український народний союз – найдавнішу українську установу в США. Нині налічує понад 50 тис. членів.

Руський Народний Союз заснований у містечку Шамокін, Пенсильванія з кількох місцевих братств. Вони залишили “Соединеніе греко-католицких русских братств”, не погоджуючися з його консервативними позиціями. Ставили за завдання “дбати про згуртування, освіту й допомогу українцям в Америці, зокрема ж про їх життєве забезпечення”. Руський Народний Союз пізніше змінив свою назву на Український Народний Союз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народився український політик Олександр Барвінський

До комітету УНС належали: голова, його заступники, директор для справ Канади, секретар, касир й організатор. Чисельність членів залежала від припливу емігрантів до Америки. УНС завжди був ініціатором усіх головиних акцій і заходів американських українців.

УНС зберігає тісні стосунки з українською православною церквою США . З 1893-го видає газету “Свобода”, найстарішу в світі газету українською мовою, що виходить без перерви. Із 1933-го випускає газету “Юкрейніан Віклі” та дитячий місячник “Веселка”.

11 лютого 1894-гоу Львові, в приміщенні товариства “Руська бесіда”, загальні збори започаткували народження першого українського молодіжного спортивного товариства “Сокіл”.

Метою товариства було виховувати в українському народі єдність, народну силу, витривалість, рухливість, підприємність, розуміння праці у спільному гурті, дисципліну.