Затоплене місто з’явилася з-під води через посуху

Головна Сторінка » Затоплене місто з’явилася з-під води через посуху

Філіппіни потерпають від сильної спеки та посухи. Людей закликають залишатися вдома, аби запобігти тепловому удару.

Школи змушені призупинити заняття, пише Reuters.

“Посуха принесла жителям Філіппін і несподіваний позитив – на півночі країни внаслідок цього природного катаклізму на пересохлому місці греблі оголилися руїни багатовікового міста. Це надало місцевим унікальне видовище та додаткове джерело доходу в регіоні, що залежить від вирощування рису”, – сказано в повідомленні.

На поверхні опинилися частини затонулої церкви і фундаменти стародавніх будівель старого міста Пантабанган в провінції Нуева-Есіха. Деякі місцеві жителі поспішили підзаробити на цій пам’ятці, переправляючи туристів на острів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Похолодання і заморозки: українців вразили прогнозом

За даними місцевого уряду, старе місто Пантабанган було перенесено на нове місце в 70-х під час будівництва греблі, яка зараз служить основним джерелом іригації та води для Нуева-Есіхі та прилеглих провінцій.

Пантабанган виринає вже не вперше. Щойно на Філіппінах починається сезон дощів, він знову йде під воду. Тому в охочих обмаль часу відвідати цю туристичну локацію, а у місцевих жителів є обмежене вікно можливостей підзаробити.

Рік тому Філіппіни постраждали через потужний тайфун, як і багато інших країн Південно-Східної Азії.

Пилові бурі почали накривати ті регіони, де раніше про них практично не знали. Такі бурі стають усе частішими і ситуація лише погіршуватиметься із часом, пише The Telegraph.