fbpx

Збільшать зарплату й пенсію

Головна Сторінка » Збільшать зарплату й пенсію

З 1 грудня мінімальну заробітну плату українців підвищать до 6,5 тис. грн. Раніше становила 6 тис. грн.

 Надбавку з’їсть інфляція, яка наприкінці року виросте до 15 відсотків, каже економіст Олег Пендзін. Номінальна зарплата збільшилася на 19 відсотків, реальна на 6. Навряд українці зможуть дозволити собі більше, ніж раніше. Ціни в магазинах теж зростуть.

У грудні двом групам пенсіонерів підвищать пенсію. Мінімальна буде 2,6 тис. грн.

 Надбавку отримають пенсіонери з найменшими пенсіями, які мають малий страховий стаж, говорить міністр соцполітики Марина Лазебна, 46 років. Додаткову виплату матимуть і українці старші 65 років із понад 35‑річним стажем.

Натомість у Пенсійному фонді заявили, що на підвищення мінімальної пенсії не вистачає 4,3 млрд грн. На це вплинули збільшення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати й інші витрати фонду.

 Дефіцит у Пенсійному фонді існує вічно, каже економіст 48‑річний Андрій Новак. Його завжди покривали з державного бюджету. І цього разу гроші на пенсії будуть. Якщо й можлива якась затримка, то тільки технічна.

Із 19 грудня повністю вакцинованим українцям виплатять по тисячі гривень. Їх нараховуватимуть на віртуальну платіжну картку в “Дії” до 18 грудня 2022‑го.

 Гроші можна витратити на квитки в кінотеатри, театри, концерти, заняття спортом і подорожі Україною, говорить Денис Шмигаль, 46 років. Так президент хоче підтримати малий і середній бізнес, який постраждав через пандемію, та стимулювати спортивний і культурний розвиток людей. Але головна мета вакцинувати понад 24 мільйони українців.

 Ця тисяча мінімально вплине на вакцинацію, а на рейтинг Зеленського негативно, говорить міністр охорони здоров’я 2014‑го Олег Мусій, 56 років. Влада дає гроші й сама вирішує, як тратити. Несерйозно. У людей, які живуть за межею бідності, є вагоміші речі за похід у музей.

З 28 грудня в Україні видаватимуть нові водійські посвідчення.

З’явиться відмітка “78”. Означає той, хто складе практичний іспит на автоматичній коробці передач, не може їздити за кермом машини з іншим типом керування. Посвідчення без позначки дозволяє керувати авто з будь-якою коробкою передач.

Піктограми на посвідченні замінять спеціальні коди. Так документ максимально адаптують до європейського зразка.