Здоровий сон та бадьорий ранок: які продукти виключити з вечірнього меню

Головна Сторінка » Здоровий сон та бадьорий ранок: які продукти виключити з вечірнього меню

Вечірній прийом їжі – це ключовий момент для підтримки здоров’я та гарного самопочуття. Від того, що ви їсте увечері, залежить не тільки якість вашого сну, але й загальний стан організму на наступний день.

Обирайте легкі, здорові страви, які не навантажуватимуть організм, і ви побачите, як покращиться ваше самопочуття та рівень енергії.

Адже деякі продукти можуть заважати заснути, викликати дискомфорт у шлунку або сприяти набору ваги. Ось перелік продуктів, яких варто уникати ввечері.

Відмовтеся від свіжих овочів

В інший час доби їх споживання корисне. Але справа в тому, що овочі багаті клітковиною. На перетравлення овочевого салату шлунку і кишечнику потрібно чимало зусиль. Це може привести до дискомфорту, який здатний порушити сон.

Краще без червоного м’яса

Цей продукт містить велику кількість тирозину, який може підвищувати рівень адреналіну в крові. Тому краще червоне

м’ясо їсти з ранку або вдень, щоб до вечора в організмі не було тимчасового надлишку таких речовин. В якості вечірнього варіанту білкової їжі підійде біле м’ясо птиці або нежирна риба.

Відкладіть гостре

Гострою їжу робить речовина під назвою капсаїцин. Воно подразнює слизові оболонки, будь то ротова порожнина або шлунок. Це викликає приплив крові і шлункового соку. Результатом може стати печія, що явно не сприятиме сну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дві причини, чому увечері не можна їсти яблука

Менше жирів

Насичені жири не варто їсти взагалі, а ось ненасичені, корисні, краще не вживати ввечері. Мова про оливковій олії, горіхах, авокадо, жирній рибі і так далі. Відмовитися від них краще хоча б за 4 години до сну. Ситуація така ж, як з овочами: для їх переробки вночі організму потрібно буде витратити багато сил.

Без швидких вуглеводів

Цукор, біле борошно і оброблені крупи можуть позначитися на вашій вазі, але справа не тільки в цьому: цукор провокує різкий стрибок глюкози в крові. А за ним слід різкий спад, через що знову хочеться їсти. У той же час повільні вуглеводи гречка, кіноа, бурий рис, холодна картопля, такого ефекту не дають.

У людей, які їдять після 21-ї години вечора підвищується ризик інсульту і серцевого нападу. Такі висновки зробили науковці університету Сорбонна у французькому місті Париж

Ідеальний час для останнього прийому їжі – 17-19 годин. Чим пізніше ваш останній прийом їжі – тим менше має бути порція.