Зеленський провів важливу нараду в Харкові – про що йшлося

Головна Сторінка » Зеленський провів важливу нараду в Харкові – про що йшлося

Президент України Володимир Зеленський 24 травня у Харкові провів нараду щодо оперативної ситуації в області.

Йшлося також про підготовку до осінньо-зимового періоду. Про це повідомляє пресслужба президента.

Зеленський, зокрема, заслухав доповіді військового командування. Так, командувач оперативно-тактичного угруповання військ “Харків” Михайло Драпатий доповів про ситуацію в зоні відповідальності цього угруповання військ, зокрема на Вовчанському напрямку. За його словами, ситуація залишається складною.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов поінформував про розроблений разом із урядом план щодо децентралізації системи теплопостачання в Харкові й заходів для відновлення пошкодженої інфраструктури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Росія воює з людяністю”: Зеленський показав апокаліптичні кадри з Харкова

Для підготовки Харкова та області до осінньо-зимового періоду виділять 4 млрд грн. Половина суми – з резервного фонду державного бюджету, решта – з міського бюджету. Ці кошти спрямують на відновлення зруйнованого обладнання та встановлення когенераційних установок.

Президент доручив прем’єр-міністру Денису Шмигалю разом із Міністерством фінансів і Національним банком опрацювати можливість для пошкоджених енергогенерувальних підприємств брати кредити на відновлення без застави.

На нараді також обговорили ситуацію із забезпеченням другого рівня захисту на підстанціях Укренерго.

Окремо приділили увагу наданню житла 20 тисячам внутрішньо переміщених осіб із тих територій Харківщини, що перебувають під постійними обстрілами з боку РФ. Зараз цих людей тимчасово розмістили в гуртожитках закладів вищої освіти Харкова. Вони готові відмовитися від свого житла на користь держави, щоб одержати сертифікати через “єВідновлення” на купівлю нового в Харкові чи області. Президент доручив прем’єр-міністру опрацювати реалізацію такої можливості.

“Усе місто, уся Харківщина заслуговують на нашу підтримку, вдячність, на нашу повагу як і кожна українська громада, кожна наша людина, яка не підкорюється ворогу та робить усе, щоб зберегти життя”, – зазначив Зеленський.

Харківщина щодоби зазнає підступних нищівних ударів росіян, яких можна очікувати у будь-яку секунду.

В області майже не залишилося безпечних місць, тривоги тут тривають по 16 год., заявила речниця Харківської обласної військової адміністрації Олена Шаповал. Зокрема, 23 травня російські терористи обстріляли Харків ракетами С-300 з території Бєлгорода.