fbpx

Зеленський провів зустріч з прем’єром Іраку і з главами делегацій ОАЕ, Оману та Кувейту

Головна Сторінка » Зеленський провів зустріч з прем’єром Іраку і з главами делегацій ОАЕ, Оману та Кувейту

У п’ятницю, 19 травня, президент України Володимир Зеленський провів важливі зустрічі з главами делегацій ОАЕ, Оману та Кувейту.

Поінформував про ситуацію на фронті віце-президента, віце-прем’єр-міністра Об’єднаних Арабських Еміратів шейха Мансура бін Заїда Аль-Нагаяна. Про це глава держави повідомив у Telegram.

“Обговорили питання глобальної продовольчої безпеки та роботи Чорноморської зернової ініціативи. Домовилися про обмін делегаціями для досягнення конкретних результатів та взаємодії”, повідомив Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський зустрівся зі Спадкоємним принцом Саудівської Аравії: що обговорили

За словами президента, питання реалізації української формули миру обговорили під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром із питань міжнародних відносин і співробітництва Султанату Оман, спеціальним представником Султана на міжнародних форумах Асаадом бін Таріком Аль-Саїдом.

Президент України наголосив на важливості країн регіону в підтримці мирних зусиль України.

“Під час перемовин зі Спадкоємним принцем держави Кувейт шейхом Мешалем Аль-Ахмадом Аль-Джабером Ас-Сабахом висловив вдячність Кувейту за послідовну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України на тлі протистояння повномасштабній російській агресії, неодноразову засвідчену під час голосувань за відповідні резолюції Генеральної Асамблеї ООН”, підкреслив він.

Також президент України зустрівся з прем’єр-міністром Іраку Мухаммадом Шіа Саббаром Ас-Судані.

Зеленський подякував Іраку за солідарність з Україною та українським народом, тверду позицію в підтримці суверенітету й територіальної цілісності нашої держави, принципу непорушності кордонів і дотримання норм міжнародного права.

“Обговорили можливі шляхи участі Іраку в імплементації української формули миру, що є надійним інструментом зупинення війни, а також взаємодію в гуманітарній сфері. Вдячні Іраку за підтримку України в межах міжнародних організацій, зокрема резолюцій Генеральної Асамблеї ООН”, написав він.

Зеленський також запросив прем’єр-міністра Іраку відвідати Україну з візитом із метою обговорення важливих напрямів міждержавного співробітництва.

У п’ятницю, 19 травня, президент Володимир Зеленський звернувся до учасників саміту Ліги арабських держав, де Україна вперше бере участь в статусі почесного гостя.

Глава держави наголосив, що війна ніколи не була вибором українців. Звернення президент оприлюднив у Telegram.

Зеленський нагадав, що Крим став першим, хто постраждав від російської окупації, і досі більшість із тих, хто зазнає репресій в окупованому Криму, це саме мусульмани.

Generated by Feedzy