Зеленський прилетів у Лондон: проведе переговори зі Стармером, Макроном і Мерцом

Home Новини звідусіль Зеленський прилетів у Лондон: проведе переговори зі Стармером, Макроном і Мерцом

Президент Володимир Зеленський прибув до Лондона для проведення двосторонніх переговорів із прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером та участі у зустрічі у форматі E3 плюс Україна.

У переговорах також візьмуть участь президент Франції Емманюель Макрон і канцлер Німеччини Фрідріх Мерц. За словами глави держави, команди вже завершили підготовку до зустрічей, а ключові питання мають бути узгоджені на рівні лідерів, повідомив Зеленський.

Основну увагу сторони приділять оборонній підтримці України, посиленню безпеки в Європі та розвитку співпраці у сфері протиповітряної оборони. Окремою темою стане координація підходів до можливих дипломатичних кроків щодо завершення війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський пригрозив звільненням посадовцям у разі провалу угоди щодо Patriot за тиждень

“Головне – це наш захист у війні, більше співпраці заради безпеки всієї Європи в напрямі ППО та наш спільний погляд на дипломатичні перспективи. Європа має бути в перемовинах і має бути сильною”, – зазначив президент.

Також на 13 червня запланована зустріч Зеленського з королем Великої Британії Чарльзом III.

“Дякую Сполученому Королівству та всім нашим партнерам, які реальними кроками допомагають нам посилювати захист життя і тиск на Росію за її агресію. Росія повинна закінчити цю свою війну”, – наголосив глава держави.

Нарощуючи ракетні обстріли в Україні, Росія використовує критичний глобальний дефіцит зенітних ракет-перехоплювачів. Хоча США нарощують виробництво перехоплювачів, нестача відчуватиметься тривалий час. Внаслідок цього Росія отримала “вікно можливостей” через нестачу ракет до ЗРК Patriot в України.