Зеленський збирається до Іспанії. ЗМІ назвали головну мету візиту

Головна Сторінка » Зеленський збирається до Іспанії. ЗМІ назвали головну мету візиту

Найближчими днями президент України Володимир Зеленський планує відвідати Іспанію.

Із керівництвом цієї країни він підпише двосторонню угоду про безпекові гарантії. Про це повідомляє El Pais.

Передбачається, що від Іспанії договір підпише прем’єр-міністр Педро Санчес.

За інформацією джерел видання, угода про безпеку буде аналогічною до тих, які Київ уже підписав із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Італією, Данією та Канадою. Мета – гарантувати Україні постійну військову підтримку в довгостроковій перспективі та слугувати мостом до того моменту, коли Київ зможе стати повноправним членом НАТО і ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Затримок із постачанням ракет до систем Patriot не буде – Зеленський

Видання зазначає, що переговори про підписання цієї угоди почалися на початку березня. Вони вже завершені. Очікується, що угоду схвалить Рада міністрів Іспанії. Але її не буде представлено на ратифікацію Конгресу, оскільки вона не має юридичного статусу міжнародного договору.

Двостороння угода про безпеку між Іспанією та Україною забезпечить стабільність і передбачуваність військової підтримки, яку Іспанія вже надає Києву за допомогою постачань зброї, підготовки більше ніж 4 тис. бійців у Навчально-координаційному центрі в Толедо і догляду за десятками поранених у військовому госпіталі в Сарагосі.

За інформацією видання, договір зобов’язує Іспанію надавати довгострокову військову допомогу, постачати зброю, співпрацювати в підготовці українських військових та розвитку оборонної промисловості. Планується також обмінюватися інформацією у сфері розвідки та кібербезпеки.

Посли ЄС вже погодили проєкт двосторонньої безпекової угоди між Україною та Євросоюзом у продовження декларації G7 про “гарантії безпеки”.

Її планують фіналізувати до кінця червня.