Земля може регулярно захоплювати астероїди з популяції навколоземних об’єктів (NEO) і витягати їх на свою орбіту, перетворюючи їх на мінімісяці.
Висновки відповідного дослідження опублікували астронавти Карлос де ла Фуенте Маркос і Рауль де ла Фуенте Маркос.
Вони підрахували, що виявлене небесне тіло – це астероїд 2024 PT5, який обертатиметься навколо Землі з 25 вересня до 25 листопада. Науковці охрестили знахідку новим “міні-місяцем” і сказали, що така подія може повторитися у 2055 році.
У Time пишуть, що NASA виявили цей астероїд ще 7 серпня, вчені припускають, що він стався з поясу астероїдів Арджуна, куди він, імовірно, повернеться, щойно покине орбіту Землі.
Також учені заявили, що 2024 PT5, можливо, є частиною викиду під час удару об Місяць, а це означає, що супутник Землі міг виникнути як частина початкового Місяця. Проте, щоб відповідати вимогам, астероїд має зробити повний оберт навколо Землі хоча б один раз, а 2024 PT5 здійснюватиме підковоподібну орбіту, тому технічно вчені не можуть назвати об’єкт повноцінним Місяцем, але не сумніваються в тому, що це дійсно природне космічне тіло.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коридор затемнень: скільки триватиме і на кого вплине найбільше
За даними New York Times, наближаючись до Землі, астероїди, як правило, роблять одне з двох: у більшості випадків вони промахуються. Іноді вони потрапляють, залишаючи яскраву смугу в небі нашої планети або жахливу нову рану в її корі. Але дуже рідко астероїд захоплюється гравітацією Землі і кружляє навколо планети, стаючи, по суті, місяцем – нехай і ефемерним.
Астрономи підрахували, що 2024 PT5 зробить петлю навколо планети, перш ніж вирветься з гравітаційної прив’язки і полетить у космос. Мінімісяць розміром всього близько 10 метрів буде вкрай важко побачити із Землі без професійного телескопа, тому споглядати таку подію у звичайних людей не вийде.
Багато з таких об’єктів, як 2024 PT5, містять дорогоцінні метали, які колись компанії сподіваються витягти за допомогою космічних кораблів. Важливо й те, що такі астероїди, незважаючи на свій малий розмір, можуть серйозно нашкодити планеті, якщо потраплять у населену людьми місцевість, тож науковці ретельно відслідковують рух небесних тіл у космосі та попереджають про будь-які потенційно цікаві явища.
Магнітна буря, яка у травні викликала найсильніші північні сяйва на Землі, подарувала планеті новий пояс Ван Аллена, який оточує її.
Пояси Ван Аллена – це два пояси радіації у формі пончика, які оточують Землю. Вони складаються з енергійних заряджених частинок, захоплених магнітним полем планети
За даними NASA, внаслідок найпотужніших магнітних бур у Землі з’явився тимчасовий третій пояс.