Жертвам збитого боїнга виплатять по 150 тисяч доларів

Головна Сторінка » Жертвам збитого боїнга виплатять по 150 тисяч доларів

8 січня в Україні вшанували пам’ять загиблих пасажирів і членів екіпажу “Боїнга-737” Міжнародних авіаліній України. Два роки тому іранські військові збили літак із 176 людьми поблизу столиці Тегерана.

У катастрофі загинули 11 українців дев’ятеро членів екіпажу і двоє пасажирів. Їх вшанували на території столичного парку “Вербовий гай” біля гранітного каменя з номером рейсу. Прийшли сім’ї загиблих, представники авіакомпанії, уряду, посольств і консульства інших держав. Під час заходу назвали імена ймовірних винуватців катастрофи.

 Нам відомі підозрювані в злочині, каже колишній заступник генпрокурора 47-річний Гюндуз Мамедов. Це військовослужбовці нижніх ланок Корпусу вартових Ісламської революції. Їм інкримінують службову недбалість, необережність та неналежне виконання обов’язків.

7 січня влада Ірану заявила, що готова провести переговори з країнами, чиї громадяни загинули. Погодилися виплатити компенсації сім’ям жертв та авіакомпанії.

 Влада Ірану, керуючись принципом доброї волі, офіційно заявила, що кожній із родин загиб­лих виплатять по 150 тисяч доларів (4,12 млн грн. ГПУ), говорить посол Ірану в Україні Манучехр Мораді, 60 років. Дехто вже отримав цю суму. З України звернень поки що не було.

Міжнародні авіалінії України ведуть переговори про компенсацію за літак.

 Експерти встановлюють суму збитків. Ймовірно, вимоги до Ірану ми висуватимемо в міжнародний арбітраж, каже президент авіакомпанії Євгеній Дихне, 58 років. Поки що Україна не розглядає можливості польотів в Іран чи хоча б у їхньому повітряному просторі.

“Боїнг-737” збили невдовзі після зльоту двома ракетами. Іранці пояснили, що сприйняли його як ворожий об’єкт, коли наблизився до секретної військової бази.

24 червня 2021 року офіційна судово-медична експертиза, яку проводили в Канаді, не виявила підтверджень, що літак збили навмисно. Експертизи, виконані в Україні, це спростовують.

 Складається враження, що іранці чекали на наш літак. До і після ракетних ударів по борту іранська влада дозволяла зліт інших цивільних літаків з аеропорту Тегерана, говорить секретар Ради нацбезпеки й оборони України 59-річний Олексій Данілов. Ми припускаємо, що катастрофа була терористичним актом, а не помилкою операторів.

Родинам загиблих в Україні виплатили по 200 тис. грн із державного бюджету. Всі члени екіпажу посмертно отримали звання Героя України.

Загиблі українці

Володимир Гапоненко, 50 років, командир літака, родом із міста Сквира Київської області. Мав 11 600 год. нальоту на літаках “Боїнг-737”, зокрема 5500 год. як командир. Залишилися дружина і дві доньки.

Сергій Хоменко, 48 років, другий пілот літака, родом із Борисполя Київської області. Мав 7600 год. нальоту на “Боїнгу-737”.

Олексій Наумкін, 42 роки, пілот-інструктор, родом із Києва.

Ігор Матьков, 34 роки, старший бортпровідник, родом із Козельця Чернігівської області.

Катерина Статнік, 27 років, бортпровідниця, родом із Нової Каховки Херсонської області.

Марія Микитюк, 24 роки, бортпровідниця, родом з Івано-Франківська.

Валерія Овчарук, 28 років, бортпровідниця, родом із Луганська.

Юлія Сологуб, 25 років, бортпровідниця, родом із міста Нововолинськ Волинської області.

Денис Лихно, 24 роки, бортпровідник, родом із міста Переяслав Київської області.

Олена Малахова, 38 років, пасажирка, директор авіакомпанії “Скайавіатранс”.

Ольга Кобюк, 61 рік, пасажирка.