Археологи виявили бронзову гармату, яку визнали найстарішою вогнепальною зброєю, знайденою на континентальній частині США.
Гармату знайшли в долині Санта-Крус, штат Арізона, під час дослідження руїн кам’яної споруди. Про це пише Popular Science.
Разом із нею знайшли банку з-під оливок, що свідчить про іспанське походження.
Гармата важить понад 18 кг і має довжину 106 см. Вона зроблена з бронзи, відлита простим методом, що вказує на ймовірне виготовлення в Мексиці або Карибському басейні.
Археологи вважають, що гармата могла ніколи не використовуватися у бою. Ймовірно, через свій стан або призначення як елемент залякування.
Дослідники датували гармату часами експедиції Франциска Васкеса де Коронадо, іспанського конкістадора, який у 1540 році вирушив із 350 солдатами шукати легендарні Сім золотих міст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи дізналися про дивний звичай стародавньої цивілізації
Ця експедиція була однією з перших масштабних спроб іспанців дослідити території сучасного південного заходу США, і знайдена гармата, ймовірно, є свідченням цього історичного моменту.
Знахідка проливає світло на ранню колонізацію й військову діяльність іспанців у Північній Америці. Гармату вважають важливим артефактом, що підтверджує ранні європейські контакти з корінними народами та їхню стратегію використання вогнепальної зброї для демонстрації сили.
Ця знахідка є черговим кроком до розуміння того, як конкістадори намагалися поширити свій вплив у Новому Світі, взаємодіючи з місцевими племенами та долаючи виклики невідомих територій.
Мексиканські археологи в ацтекському місті Тлателолько виявили 36 поховань. Шість тіл помістили в кулясті глечики місцевого виробництва. Рештки маленької дитини з обсидіановим ножем у черепі поклали під тарілку, повідомляє національний інститут антропології та історії Мексики.