Мексиканські археологи в ацтекському місті Тлателолько виявили 36 поховань.
Шість тіл помістили в кулясті глечики місцевого виробництва. Рештки маленької дитини з обсидіановим ножем у черепі поклали під тарілку, повідомляє національний інститут антропології та історії Мексики.
Під час розкопок житлового району й ремісничої майстерні вчені знайшли 112 видів кераміки й понад 200 жіночих статуеток. Знахідки підтверджують, що через кілька років після іспанського завоювання вцілілі групи корінного населення повернулися у свої давні поселення. Вони продовжили проводити релігійні церемонії.
У південній частині житлового району археологи виявили ритуальний сектор. Його архітектура дала змогу зробити висновок про повторне заселення.
Археологи знайшли дві антропоморфні скульптури заввишки 40 см і 35 см. Поруч із ними були сліди підношень. Фігурки зображують сидячих людей. Одна була виготовлена з базальту і на ній збереглися залишки синього пігменту в зоні волосся та чорно-синього на щоках. Другу вирізали з каменю вулканічного походження зі слідами червоного й чорного пігментів в області очей. Зараз важко інтерпретувати ці скульптури. Вони могли мати значення в рамках релігійного й культурного опору колонізаторам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виявили рештки ацтеків, які вбивали та їли іспанців
У майстерні виявили велику кількість сірого, золотистого й зеленого обсидіану.
У Мексиці всередині Піраміди Сонця біля стародавнього міста Теотіуакан археологи знайшли кілька букетів, яким 1,8 тис. років. Квіти могли бути частиною підношень богам. Піраміду Сонця присвятили богу Кетцалькоатлю. Йому поклонялися стародавні ацтеки. Богу приносили в жертву метеликів і колібрі. У пізній період у жертву приносили людей.