Знайшли старовинний ріг, в якому носили ліки

Головна Сторінка » Знайшли старовинний ріг, в якому носили ліки

У Південній Африці археологи знайшли ріг, який використовували для перенесення ліків.

У ньому виявили трав’яні суміші, які використовували люди кой-ко-сан 500 років тому, передає Heritage Daily.

Ріг виявили у печері в горах Лангклуф у Південній Африці. Він був закритий кришкою з сиром’ятної шкіри й був загорнутий у листя, скріплене мотузкою з рослинних волокон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли найдавніші ювелірні прикраси

Дослідники виявили у розі сполуки, які місяться у місцевих лікарських рослинах. Серед них канкербос, циклопія гірська і кліторія трійчаста. Їх могли використовувати для промивання ран.

“Радіовуглецевий аналіз зразка рогу вказує на те, що його використовували між 1461-1630 роками. Наскільки нам відомо, роговий контейнер з La vie D’Antan є найдавнішим контейнером для ліків, знайденим на півдні Африки. Хоча ми не змогли перевірити відповідність віку рогу до віку його вмісту, ми вважаємо малоймовірним, що ріг передавався з рук в руки протягом понад двох-трьох поколінь. Схоже, що контейнер навмисно помістили в скельну схованку з наміром залишити його там на деякий час”, сказав Джастін Бредфілд з Палео-дослідницького інституту Йоганнесбурзького університету.

Археологи знайшли в Єгипті давній храм Сонця. Руїни храму знайшли в Абу-Гурабі за 15 км від Каїра. Його збудували в XXV ст. до н. е. Фараон Ніусерра збудував храм на місці ще давнішого святилища. Він правив у 2458 – 2422 роках до н. е.