Знищення російського А-50: загарбники брешуть про “дружній вогонь”

Головна Сторінка » Знищення російського А-50: загарбники брешуть про “дружній вогонь”

Версію про те, що Росія сама “дружнім вогнем” збила свій літак А-50 ввечері 23 лютого, навмисне поширюють російські пропагандисти.

Такі заяви роблять, щоб переконати росіян у невідворотності їхньої перемоги, зазначають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Деякі російські блогери публічно звинувачують війська РФ у помилковій атаці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Літак-розвідник А-50 збили за допомогою радянського ЗРК – джерела УП в ГУР

“Російські блогери стверджують, що війська РФ помилково збили власний літак А-50, і звинувачують військових РФ у системних проблемах, які вони повинні вирішити, щоб уникнути подальших інцидентів дружнього вогню”, – йдеться у повідомленні.

Ці зусилля, на думку аналітиків, спрямовані “на деморалізацію українців і переконання росіян у тому, що перемога забезпечена”.

“Двічі збиті Україною російські літаки стратегічного призначення з різницею в кілька тижнів серйозно підривають цей російський наратив. Ентузіазм мілблогерів у приписуванні приголомшливої некомпетентності власним російським ППО – єдине можливе пояснення численних випадків, коли “дружній вогонь” збивав літаки, допомагаючи координувати дії самої ППО – дивний”, – зазначають аналітики.

Увечері 23 лютого у районі Азовського моря українські війська знову збили російський розвідувальний літак А-50.

А-50 – російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління, яким росіяни керують атаками ударної авіації і виявляють у небі українські літаки.