Зрадник з кримінальним минулим допомагав послабити оборону на кордоні

Головна Сторінка » Зрадник з кримінальним минулим допомагав послабити оборону на кордоні

Служба безпеки запобігла новим спробам російської розвідки отримати актуальну інформацію про оборону північного кордону.

Затримали рецидивіста, який шпигував для РФ за лініями оборони Харкова, повідомила 9 травня пресслужба СБУ.

“Найбільше агресора цікавили геолокації укріпрайонів з фортифікаційними спорудами та важким озброєнням ЗСУ, які обороняють місто. Також ворог хотів дізнатися про місця базування мобільних вогневих груп ППО, що полюють на ворожі дрони у прикордонних районах області. Для отримання розвідданих окупанти залучили свого інформатора з кримінальним минулим, який проживав у Вовчанському районі Харківщини”, – звітує відомство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наводив ракети РФ: зловили інформатора ворожого “воєнкора”

Під виглядом пересічного громадянина він обходив прикордонну місцевість, де відслідковував розташування оборонних ліній та вогневих позицій ЗСУ. Повертаючись додому, фігурант позначав зафіксовані координати на картах Google для підготовки звіту російській спецслужбі.

Розвідінформація була необхідна окупантам для планування бойових операцій, зокрема з залученням диверсійно-розвідувальних груп.

Співробітники СБУ завчасно викрили російського інформатора. Завдяки цьому вдалося убезпечити місця тимчасового базування підрозділів ЗСУ та замаскувати їхнє переміщення, а потім затримати фігуранта у його власному помешканні.

“Ворожим поплічником виявився 45-річний рецидивіст, який раніше відбував покарання за крадіжки та нанесення тяжких тілесних ушкоджень, які призвели до загибелі потерпілого. У поле зору російської розвідки колишній в’язень потрапив через свої прокремлівські погляди, які неодноразово оприлюднював серед оточуючих.

Фігуранту повідомили про підозру. Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 8 років тюрми.

На Дніпропетровщині затримали посадовця Укрзалізниці, який шпигував за військовими ешелонами ЗСУ. Контррозвідка Служби безпеки провела спецоперацію у Дніпрі, в результаті якої затримала ще одного агента ФСБ. Ним виявився посадовець однієї із вузлових станцій Укрзалізниці.