fbpx

ЗСУ пішли в контратаку біля Авдіївки та Кремінної: оновили карти боїв

Головна Сторінка » ЗСУ пішли в контратаку біля Авдіївки та Кремінної: оновили карти боїв

Збройні сили України на Донбасі провели успішні контратаки в районі Кремінної та Авдіївки. Вони повернули під свій контроль частину раніше втрачених позицій.

Водночас російські окупанти не залишають спроб просування у Бахмуті Донецької області, свідчать свіжі карти американського Інституту вивчення війни (ISW).

21 лютого на Луганщині окупанти не полишали спроб просунутися на північний захід від Сватового та в районі Кремінної. ЗСУ відбили атаки російських військ у районі Гряниківки та Масютівки в Харківській області, що за 54 км на північний захід від Сватового. Натомість окупанти провели атаку із Шиплівки в 8 км на південь від Кремінної і зайняли позиції в Серебрянському лісництві.

Українські військові провели обмежені контратаки на північний захід від Сватового та біля Кремінної. ЗСУ наступали в районі Серебрянського лісництва й трохи просунулися вперед.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський вперше допустив відступ ЗСУ з Бахмута через візит Байдена ISW

Донецький напрямок залишається складним. Українські військові відбили свої позиції на північ від Авдіївки. Російська армія продовжувала нарощувати тактичні успіхи в Бахмуті та на його околицях. На кадрах з геолокацією, знятих 14 лютого і опублікованих 20 лютого, видно, як українські танки ведуть вогонь по ворогу в лісосмузі уздовж траси Е40 Бахмут Слов’янськ. Це підтверджує, що ворогу вдалося перерізати дорогу Е40 на північний захід.

Однак той факт, що перекриття росіянами Е40 тиждень тому і досі не змусило українців піти з Бахмута, говорить про те, що це не є життєво важливою логістичною артерією. Геолокаційні кадри також вказують на те, що російські війська дещо просунулися на північний схід від Бахмута в районі Берестова та на південному заході міста в районі Маріупольського цвинтаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Мінус” 10 танків і сотні окупантів РФ: оновили втрати ворога в Україні

Російські так звані військові блогери також відзначили невеликий поступ окупантів на півночі Бахмута. Вони заявили, що російські війська все ще ведуть бої в районі Івановського за 5 км на захід від Бахмута. Відносне мовчання військ РФ щодо операцій на захід від Бахмута на трасі Т0504 Костянтинівка Часів Яр Бахмут може свідчити про те, що російські сили відмовилися від спроб оточити місто.

ЗСУ провели успішну контратаку на північ від Авдіївки та відновили втрачені позиції в районі Веселого в 6 км на північний схід від Авдіївки. На кадрах із геолокацією видно, що російська армія просунулася на південь від Донецька в районі Новомихайлівки.

На півдні окупанти продовжують бити по Херсону. Війська РФ зміцнюють та будують укріплення у тилових районах. Водночас ворог збільшив чисельність мобілізованого особового складу на півдні Запорізької області.

Перекидання нерегулярних сил у Запорізьку область свідчить про те, що російське військове керівництво втратило пріоритетність нових територіальних завоювань у регіоні. 21 лютого російські війська продовжували обстрілювати Херсонську та Миколаївську області.

Прикордонники у понеділок відбили “м’ясну атаку” “вагнерівців” на Бахмут. Окупанти на окремих напрямках до глибокої ночі намагалися прорвати оборону. Завдяки інтенсивному вогню зі стрілецької зброї та мінометів вдалося завдати суттєвих втрат нападникам та змусити їх відступити.

Generated by Feedzy