fbpx

ЗСУ прорвали оборону росіян на одному з напрямків: свіжа карта боїв від аналітиків ISW

Головна Сторінка » ЗСУ прорвали оборону росіян на одному з напрямків: свіжа карта боїв від аналітиків ISW

Українські воїни продовжують контрнаступ на сході України, де точаться запеклі бої.

Збройним силам України вдалося прорвати оборону ворога на шляху до Лиману Донецької області. Такими є дані американського Інституту вивчення війни (ISW) станом на 23 вересня.

Також, згідно з картами аналітиків ISW, українські війська контратакують вздовж межі Харківської та Луганської області. ЗСУ відбили наступ російських окупантів на Куп’янськ.

Захисникам, ймовірно, вдалося зламати російську оборону вздовж лінії, яка проходить між Дворічною (15 км на північний схід від Куп’янська), щоб обійти Куп’янськ із півночі та перетнути річку Оскіл. Це ставить під загрозу всі позиції окупантів на цій площі.

Тяжкі бої за Лиман продовжуються. Аналітики допускають, що українським підрозділам вдалося прорватися в Рідкодубі та Карпівці це за 20 км від Лимана. А також отримати успіх і в напрямку до Коров’ячого Яру (22 км на північний захід від Лимана) та Дробишева (на захід від Лимана). Водночас російський агресор обстрілює мирні міста і села, щоб “влучити” у позиції ЗСУ на нещодавно звільнених територіях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль знайшов крайніх за поразку під Харковом CNN

Окупанти не покидають спроб захопити весь Донбас. Тому продовжують вести обстріли вздовж лінії фронту в Донецькій області. За минулу добу ЗСУ вдалося відбити атаки Російської Федерації на півдні від Бахмута у Зайцевому та Одрадівці. Однак росіяни не перестають намагатися прорватися на цьому напрямку.

В ISW зазначили, що ЗСУ могли залишити східне передмістя Бахмута після підриву ними мосту через річку Бахмутка.

Водночас війська РФ здійснили штурм Новомихайлівки, що приблизно за 25 км на південний захід від Донецька. Також продовжують атакувати під Авдіївкою і обстрілювати західні кордони Донецької області та східні Запорізької.

Військове командування України продовжує зберігати оперативну тишу щодо перебігу операцій на Херсонському напрямку. Втім, ЗСУ на півдні й надалі знищує скупчення сил і техніки росіян та б’є по військових базах противника. Також українські бійці тримають під контролем основні переправи через річки.

Лише за останні дні українські бійці завдали ударів по скупченню техніці і сил ворога в районі Нової Каховки, Берислава, вздовж річки Дніпро та в межах 50 км на схід від Херсона. Це свідчить, що продовження ударів ЗСУ створює постійний тиск на позиції РФ у Херсонській області та вимагає посилення оборонних заходів.

Крах Росії у Харківській області став найбільшим ударом для Путіна у його кар’єрі. Посилення російських атак проти цивільних об’єктів в Україні може ще більше підвищити західну військову допомогу Україні. На запит Києва підготували звіт, як можна гарантувати безпеку України після перемоги. Висновок за допомогою окремих союзників із НАТО зробити українську армію настільки сильною, щоб завжди могла дати відсіч російській агресії. Відбувається поступова адаптація української економіки, яка пристосовується по можливості до воєнних умов. Ось дещо з того, що писали про нас у світових ЗМІ.