ЗСУ відкинули росіян на 5-8 км від лівого берега Дніпра

Головна Сторінка » ЗСУ відкинули росіян на 5-8 км від лівого берега Дніпра

Українським військовим на лівому березі Дніпра вдалося відкинути мінометні розрахунки російських окупантів на кілька кілометрів від берега.

Російські військові підтягують тепер туди більш дальнобійну техніку, в ефірі Апостроф TV розповіла керівниця пресцентру сил охорони та оборони Оперативного командування Південь Наталія Гуменюк.

“На лівому березі Дніпра вдалося відкинути мінометні розрахунки на відстань 5-8 км від берега. Це дещо полегшило ситуацію на правобережжі”, – зазначила вона.

Повідомлення про відступ росіян точно не з’явилося випадково. Було спрямоване на перевірку української та світової реакції. Зараз військові дії йдуть не за російським планом. Вони не чекали на такий спротив Збройних сил України, на те, що Чорноморський флот втратить перевагу на морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти визнають, що ЗСУ їх перемелюють

“Ми ці цифри знаємо і використовуємо в своїй бойовій роботі. Зараз руйнується логістика ворога і зв’язок”, – повідомила речниця.

При цьому тривають суперечки між різними підрозділами противника, що не сприяє координації зусиль. Також поширюються дезертирські настрої. Ворог намагається влаштувати залізницю від Ростова, однак ЗСУ тримають вогневий контроль над маршрутами, що унеможливлює розвиток логістики.

“Море заспокоїлося. Шторм ущух. Проте росіяни розуміють загрозу і не розгортають угруповання. Зараз в Чорному морі – 2 кораблі, а в Азовському – один. Решта кораблів – в пунктах базування”, – додала Гуменюк.

Росіяни можуть готуватися відступити від деяких позицій у Херсонській області.

У росіян великі проблеми на лівому березі біля Херсона. Українські війська там зміцнюють і поступово розширюють свій плацдарм. Окупанти не можуть це зупинити.

Заява Міноборони РФ про “передислокацію” є частиною цієї підготовки. Її опублікували завчасно, сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.