ЗСУ відвойовують позиції біля Спірного: свіжі карти боїв

Головна Сторінка » ЗСУ відвойовують позиції біля Спірного: свіжі карти боїв

В Україні вздовж усієї лінії фронту тривають бої з російськими окупантами. Збройні сили України на Донбасі відвойовують позиції на східних околицях Спірного.

Водночас ситуація на фронті у Харківській та Луганській областях залишається напруженою, свідчать свіжі карти американського Інституту вивчення війни (ISW). Запеклі бої на Донеччині тривають.

Російська армія провела безуспішні наступальні операції поблизу Масютівки Харківської області та Білогорівки на Луганщині. На геолокаційних кадрах від 24 травня видно, як ЗСУ відвойовують позиції на східній околиці Спірного. Російський блогер стверджує, що позиційні бої тривали також під Білогорівкою та Спірним.

Росіяни провели невдалий наступ у напрямку Бахмута та Іванівського. На кадрах, опублікованих 25 травня, керівник приватної військової компанії “Вагнер” Євген Пригожин обговорює з бійцями у Бахмуті їхній відхід у тил. Він заявив, що “вагнерівці” повністю вийдуть з міста 1 червня.

Ще один російський блогер вважає, що війська РФ переключили увагу на траси Т0504 Часів Яр-Бахмут і О0506 Хромове-Бахмут. Зазначив, що на флангах Бахмута тривають важкі бої. Він також стверджує, що зараз росіяни намагаються захопити Іванівське та Хромове.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Армія РФ вдарила по Україні з землі і з повітря Генштаб

Окупанти провели невдалі наступальні дії на північ від Донецька в районі Авдіївки та Новокалинового, на північно-західній околиці Донецька біля Красногорівки, а також на південно-західній околиці біля Мар’їнки. Геолокаційні кадри від 22 травня показують, що росіяни незначно просунулися до вулиці Поліграфічної в Мар’їнці. Водночас ЗСУ можуть утримувати позиції на південь від Авдіївки поблизу Опитного.

25 травня терористи РФ продовжували обстрілювати українські позиції на півдні авіаційними бомбами ФАБ-500. Російські війська завдали двох ударів поблизу Берислава в Херсонській області.

Голова окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов і так званий губернатор Севастополя Михайло Развожаєв стверджували, що російська протиповітряна оборона та підрозділи Чорноморського флоту збили шість безпілотників над Севастополем та іншими районами Криму в ніч проти 25 травня.

Російський блогер заявляє, що українські військові запустили сім безпілотників, які було збито біля Джанкоя, Стерегуща, Маслового та Завєтного.

Розпочалася 457-ма доба широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України. Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Протягом минулої доби на фронті відбулося 22 бойових зіткнення.