Зимове сонцестояння-2024: що потрібно зробити у найдовшу ніч року

Головна Сторінка » Зимове сонцестояння-2024: що потрібно зробити у найдовшу ніч року

У грудні відбудеться зимове сонцестояння. Цей день зазвичай припадає на 21 або 22 грудня, тривалість світлового дня є найкоротшою, а ніч – найдовшою. Сонцестояння символізує завершення одного циклу природи та початок нового. З цього моменту дні починають ставати довшими.

В Україні день зимового сонцестояння відбудеться 21 грудня об 11:19 год.

Що означає зимове сонцестояння

Північна півкуля планети Земля нахилена у бік, що є протилежним до Сонця. Візуально своєї найнижчої точки вона досягає на небі саме 21 або 22 грудня.

Через це тривалість світового дня у день зимового сонцестояння є найменшою протягом всього року. 21 грудня 2024 року вона становитиме лише 8 годин 4 хвилини та 17 секунд.

Однак, після дня зимового сонцестояння тривалість світового дня буде поступово збільшуватися. В цей період у Північній півкулі розпочинається астрономічна зима, а у Південній астрономічне літо. Так триватиме до дня літнього сонцестояння.

Зимове сонцестояння: традиції

В українських традиціях дохристиянських часів існували вірування і святкування, що були пов’язані з сонцеворотом. Наші предки дуже шанували Сонце, яке дарувало землі тепло та світло.

Оскільки від дня зимового сонцестояння день починає збільшуватися, то наші предки вважали цей момент перемогою сил добра над злом, світла над темрявою.

В ніч зимового сонцестояння в давні часи існувала традиція святкувати Свято Коляди. Це був слов’янський бог, що втілював у собі Сонце.

Люди прикрашали будинки ялинковими гілками, пекли обрядовий хліб круглої форми, вночі палили багаття, яке повинно було “прогнати” темряву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найтриваліше повне сонячне затемнення століття: коли дивитись унікальне явище космосу

Прикмети

Іній на деревах з’явився цього дня – наступного сезону буде великий урожай жита та пшениці.

Падає дощ – чекайте на таку саму дощову весну.

Морозна погода – до м’якої, але сніжної зими.

Яка погода в день зимового сонцестояння – такою самою вона буде і 31 грудня.

2 жовтня, жителі Землі стали свідками рідкісного космічного явища – кільцеподібного сонячного затемнення, відомого як Око Саурона.

Спостерігали його мешканці Південної Америки. У Європі та в Україні його видно не було.