fbpx

5-річна справа Насірова рухається до фіналу

Головна Сторінка » 5-річна справа Насірова рухається до фіналу

У Вищому антикорупційному суді триває розгляд справи щодо колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Про це повідомив Центр протидії корупції.

Судді дослідили 238-240 томи справи.

Захист ексчиновника протягом усього розгляду справи говорив, що Насіров виконував суто “церемоніальну функцію”. Йому приходили позитивні висновки обласних органів ДФС про розстрочення на користь компаній, які пов’язують з екснардепом-втікачем Олександром Онищенком. Насіров нічого у цих висновках не змінював, документи не аналізував, а просто приймав автоматичні рішення.

Прокуратура ж вважає, що рішення були незаконними і з порушенням порядку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Онищенко отримав громадянство РФ

“У 2017 році Насіров за допомогою рішення Окружного адміністративного суду міста Києва суду хотів перекласти всю відповідальність на керівників місцевих податкових. Але плани Насірова “обламав” Верховний суд, який скасував рішення ОАСК”, – пише ЦПК.

Тепер позицію захисту “розбили” вдруге.

Прокурор у суді надав десятки рішень Насірова з відмовою у розстроченнях певним компаніям (Харківводоканал, Івано-Франківський військовий лісгосп, Укргазвидобування, Укрнафта, Донбасенерго, Тернопільський облавтодор). Хоча мав позитивні висновки і листи з областей.

“Справа потроху рухається до фіналу. Залишилося дослідити два десятки томів, допитати кілька свідків, дослідити докази захисту та потерпілого і провести фінальні дебати. Сподіваємося, що цього року у справі буде вирок”, – повідомляють активісти.

Детективи Національного антикорупційного бюро затримали Насірова у березні 2017 року. Він лежав у лікарні “Феофанія”. Медперсонал намагався не пустити детективів в палату. Казали, Насіров у тяжкому стані.

За версією слідства, ексголова ДФС надавав незаконні розстрочення боргу зі сплати платежів фірмам, пов’язаним із Онищенком і його “газовою схемою”. Збитки становили понад 2 млрд грн.

Солом’янський районний суд міста Києва арештовував ексчиновника. За кілька днів дружина Насірова внесла за нього заставу – 100 млн грн.